הרצאה: "המהפכה הדיגיטלית ואנחנו"

מרצה – בן קמינסקי
בן קמינסקי הוא סגן העורך הראשי של "אפוק טיימס" ישראל, מגזין בין-לאומי מרחיב דעת ומעורר מחשבה. קמינסקי כותב בקביעות על תרבות סין, על טכנולוגיה, ומרצה לחברות, ארגונים ולקהל הרחב.

בהרצאה של בן קמינסקי נפגוש ילד בן 16 שבונה פרוטזה רובוטית בחדר השינה שלו ללא שום רקע ברובוטיקה, ילדה בת 11 שמציגה בפני אובמה את ההמצאות החדשות שלה, וילד בן 13 שמרצה ב-MIT – תופעות שבהחלט לא יכלו להתקיים אפילו לפני עשור.

העולם השתנה, וממשיך להשתנות, בקצב חסר תקדים. הזמינות והנגישות של הידע ושל אמצעי הייצור קיצרו עד לכמעט אפס את המרחק שבין רעיון טוב לבין מיזם טוב, ותנועה שלמה של "מייקרים" יצרה קהילות שמתכנסות ביחד ומייצרות דברים שפעם רק תאגידי ענק יכלו לייצר. גם בארץ התחילו לצוץ ספייסים שיתופיים ל"מייקרים". הדפסת תלת הממד, לוחות פיתוח ומחשבים בעלויות של 20 דולר, ותרבות האופן-סורס יוצרים מגמה שכל מי שרוצה לעמוד בקצב של העולם חייב להבין בהם.

זוהי תרבות ה"מייקרס". זוהי גם תרבות ה"הכל חינם". בהרצאה נראה כיצד הכוח של הידע השיתופי הזה יכול להצעיד את האנושות שלנו קדימה בקצב חסר תקדים, ולאפשר שגשוג כלכלי, תרבותי וחברתי. באותו הזמן, נכיר גם את אותם טכנולוגיסטים ש"התפכחו" מהקסם של אוטופיית עמק הסיליקון התחילו להיבהל מהמגמה הנוכחית, מהשלכותיה על הכלכלה, החברה והעתיד של כולנו. נבין מדוע הם מאמינים שהמודלים כמו אלה של גוגל וויקיפדיה עלולים להרוס את האנושות שלנו, ונשמע כיצד עלול להיראות העולם שלנו אם לא נתעורר ונבין: האדם בא לפני הטכנולוגיה.


יש לי כמה שאלות, למי ניתן לפנות?
לבירור פרטים ניתן ליצור קשר עם מנהל תחום ההרצאות:

להזמנת הרצאה צרו קשר:
דיקלה:
072-215-1999, או 054-2161417
[email protected]

» להרצאות נוספות