דיווח בהונג-קונג: שי ג'ין-פינג, מנהיג סין המיועד שנעלם, בריא

הסיבות להיעלמותם המסתורית של שני כבכירים במפלגה, שי ג'ין-פינג, המיועד לתפקיד מנהיג המפלגה הבא, וחה גואו-צ'יאנג, עדיין לא ברורות. עיתון בהונג קונג פרסם כי שי בריא. חה נראה מאז בטלוויזיה

שי ג'ין-פינג

שי ג'ין-פינג – צילום: Feng Li/Getty Images

היעלמותו של שי ג'ין-פינג מעיני הציבור בשבוע האחרון עוררה סערה של שמועות באשר לגורמים להיעלמות: החל מהיותו קורבן של ניסיון לרצח פוליטי, סיבות רפואיות כגון שבץ או התקף לב, מחלות, כאבי גב, ועד למחלוקת בנושא מדיניות ארה"ב בים סין הדרומי.

ב-12 בספטמבר השבועון Sun Affairs בהונג קונג פרסם ידיעה בלעדית שבה נכתב כי קרוב של שי ג'ינג-פינג ומקור נוסף מסרו כי הוא בריא. עוד נכתב כי שי מוביל את המצב הפוליטי, ועסוק בהכנות ל קונגרס ה-18 של המפלגה, ובתכנון וקידום של רפורמות פוליטיות.

העיתון טוען כי קיבל הודעה מאדם שככל הנראה הוא קרוב משפחה של שי שבה נכתב: "הוא חש בטוב, הכול מצוין. אין צורך לדאוג".

אפוק טיימס לא הצליח לאשר את הידיעה, אך המצב עדיין עומד בעינו – שי לא הופיע בציבור מאז ה-1 בספטמבר.

חה גואו-צ'יאנג, חבר הוועדה המתמדת וראש הוועדה המרכזית של המפלגה הקומוניסטית לפיקוח המשמעת, הופיע בטלוויזיה CCTV המנוהלת על ידי המשטר ב-12 בספטמבר לאחר היעדרות של עשרה ימים.

אחת השמועות שנפוצו בבייג'ינג הייתה שחה ושי נפצעו בשתי תאונות דרכים שונות שאירעו ב-4 בספטמבר.

לפי מקורות פנימיים, חה הוא דמות מרכזית בהכנת התיק נגד חבר הפוליטבורו המודח בו שי-לאי, ולאחרונה הוא פועל להשגת תמיכה בקרב בכירי המק"ס לנושא.

מקור פנימי המקורב למנהיגי המק"ס מסר שבו שי-לאי יגורש מהמק"ס באוקטובר, ויישפט בבית משפט מחוזי בגווי-ג'ואו, מחוז בדרום מערב סין שממנו מגיע ראש הסגל של שי, לי ג'אן-שו.

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!