סין: כפריים הרסו בנין ממשל מקומי

הכפריים טענו שהממשל גזל את כספם ויצאו להילחם בו

סין

שוטרים מיחידה מיוחדת בעת תחרות בבייג'ינג – צילום: STR/AFP/Getty Images

יותר מאלף תושבים זועמים מהכפר שילי-יינג שבמחוז שאן-דונג גרמו נזק לבנין הממשל המקומי ותקפו מכוניות משטרה בטענה שהממשל המקומי גזל מהם כספים.

כבר מספר שנים שבתיהם של הכפריים מתמוטטים וגם כבישים ושטחים חקלאיים נפגעים בגלל חציבת מנהרות לכריית פחם, דווח בהודעה שפורסמה באתר BBS.Tianya.cn , פורום באינטרנט הסיני.

במשך שנים פנו התושבים לפקידי הממשל בכפר בבקשת עזרה, אך שום דבר לא נעשה. לפני תשע שנים פקידים מקומיים דיברו על העתקת התושבים מהכפר, ומאז התושבים ממתינים לכספים שיאפשרו להם לעבור. לדברי התושבים, פקידים בכירים שלשלו לכיסיהם את הכספים שהיו מיועדים למעבר.

ב-19 בספטמבר, כמה מתושבי הכפר הגישו עתירה בנושא לממשל שבחבל רן-צ'נג אליו הם שייכים, כך סיפר לאפוק טיימס תושב מקומי בשם יאנג. אך לאחר מכן פקידי הממשל ניסו לגרש את התושבים בכוח, ואלו הגיבו בתרעומת וניפצו את בניין הממשל.

באותו לילה שבע ניידות משטרה נכנסו לתוך הכפר שילי-יינג. בבוקר תושבי הכפר ריסקו מכונית של משטרת תנועה וכמה מכוניות של פקידי ממשל. שוטרים חמושים וכוחות מיוחדים של המשטרה נקראו כדי לפזר את התושבים שנאבקו נגדם בכל הכוח והפכו ארבע מכוניות משטרה, סיפר יאנג. "תושבי הכפר היו מודעים להשלכות הפגיעה בבניין הממשל, ובכל זאת הם היו נחושים והכינו עצמם להתנגדות למעצרים", הוא סיפר והוסיף שחלק מתושבי הכפר נעצרו ואחרים נעדרים.

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!