מקור מסין מדווח: בו שי-לאי, שסולק מהמפלגה, כלוא בבייג'ינג

לפי אותו מקור, בחקירה של בו שי-לאי עלה כי הוא כיסה על רצח איש העסקים הבריטי ניל הייווד, והיה מעורב בקצירת איברים מאסירי מצפון

בו שי-לאי

בו שי-לאי באולם המשמש לטקסים ולמשפטים "האולם הגדול של העם" במארס 2011 בבייג'ינג. המקור מספר שבו יעמוד לדין בקרוב בבייג'ינג – צילום: Feng Li/Getty Images

מקור בסין סיפר לאפוק טיימס שבו שי-לאי, הפוליטיקאי הבכיר שסולק לאחרונה מהמפלגה הקומוניסטית הסינית וממתין כעת לגזר דינו, עבר בדיקה רפואית בבית חולים בבייג'ינג ב-7 באוקטובר. לפי המקור, צוות שומרים מכלא צ'ין-צ'נג, הנמצא כשעה נסיעה מבייג'ינג, ליווה את בו לבדיקות הרפואיות. נוכחותם של השומרים מצביעה על כך שכלא צ'ין-צ'נג הוא המקום בו הוא כלוא.

לדברי המקור, הבדיקה הרפואית נערכה ב"בית החולים של תאגיד התעשייה האווירית של סין" המוכר גם בשם "בית החולים הכללי לתעופה". ידוע שלבית החולים יש קשרים עם בית הכלא צ'ין-צ'נג.

כלא צ'ין-צ'נג ידוע ברמת הבטיחות הגבוהה שבו ובעובדה שכלואים בו אסירים שהיו פקידים בעלי השפעה או פוליטיקאים בכירים. שמועות שונות גורסות כי אשתו של בו, גו קאי-לאי, שהורשעה ברצח איש העסקים הבריטי ניל הייווד, אף היא כלואה באותו כלא.

המקור גם אמר לאפוק טיימס שחקירתו של בו בוצעה על ידי גוף מיוחד בן 300 חברים הכפוף ל"ועדת המשמעת המרכזית של סין". חברי הגוף המיוחד חשפו ארבעה סוגי פשעים שבו היה מעורב בהם: כיסוי הרצח של איש העסקים הבריטי ניל הייווד על ידי אשתו, גו קאי-לאי; ניצול של כוח פוליטי לעשיית רווחים כספיים; מעורבות בפשעים נוספים ומעורבות בקצירת איברים מאסירי מצפון. רק חלק מהעבירות פורסמו בכלי תקשורת שונים בסין ומחוץ לסין.

לדברי המקור, בו יעמוד לדין בקרוב רק באשמת שניים מבין ארבעת סוגי הפשעים: כיסוי הרצח שביצעה אשתו, ומספר פשעים הקשורים בכלכלה ובשוחד.

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!