סין: בו שי-לאי יועמד בקרוב לדין

ייתכן שיועמד לדין במשפט בזק לפני חילופי ההנהגה ב-8 בנובמבר

בו שי-לאי

בו שי-לאי בקונגרס הלאומי העממי במארס השנה, לפני שהודח מתפקידו הבכיר במפלגה – צילום: Mark RalstonAFP/Getty Images

בו שי-לאי, "הכוכב העולה" של המפלגה שבעבר כיהן כחבר הפוליטבירו והודח בגלל חשד לשחיתות, הודח כעת גם מתפקידו בפרלמנט הסיני – הקונגרס הלאומי העממי – צעד אחד לפני העמדתו לדין, כך דיווחה ב-26 באוקטובר במשפט קצר ויחיד סוכנות הידיעות הסינית הרשמית שין-חואה המשמשת כשופר של המפלגה הקומוניסטית הסינית.

הנג הה, פרשן פוליטי ברשת הטלוויזיה NTD המשדרת מניו יורק בשפה הסינית, מסביר שזהו צעד פורמלי בלבד לקראת העמדתו לדין. "לפני שבו שי-לאי מועבר לרשויות מערכת המשפט, צריך להסיר את חסינותו באמצעות ביטול מעמדו הייצוגי בקונגרס הלאומי העממי", מסביר הנג.

ההחלטה התקבלה על ידי הוועדה המתמדת של הקונגרס הלאומי העממי בעיר צ'ונג-צ'ינג, אותה בו שי-לאי ייצג לכאורה בבייג'ינג במהלך ישיבות פוליטיות סגורות של בכירי המפלגה. חברי הקונגרס הלאומי העממי של העיר צ'ונג-צ'ינג הם אלו שקיבלו את ההחלטה, מאחר והם גם אלה ש"בחרו" בעבר את בו שי-לאי כנציגם, הוסיף הנג.

הנג מוסר שהשמועה על ההדחה הצפויה נפוצה כבר במשך כשבוע, ועכשיו הידיעה בתקשורת רק מאשרת אותה.

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!