משפחת ראש הממשלה הסיני: הדיווח בניו-יורק טיימס אינו נכון

וון ג'יא-באו

ראש ממשלת סין וון ג'יא-באו – צילום: Feng Li/Getty Images

עורכי-דין המייצגים לטענתם את משפחתו של ראש ממשלת סין וון ג'יא-בו מחו במכתב שנשלח בפקס לעיתון בהונג קונג נגד מאמר שפורסם לאחרונה בניו-יורק טיימס והתיימר לחשוף את ענייניה הכספיים של המשפחה.

העיתון South China Morning Post פרסם את המכתב ב-28 באוקטובר, יומיים לאחר פרסום המאמר בניו-יורק טיימס. בין השאר הכחיש המכתב שאמו בת ה-90 של ראש הממשלה השקיעה אי פעם סכום של 120 מיליון דולר בחברת הביטוח "פינג אן", טענה מרכזית בדיווח העיתון האמריקני.

"שפע העושר החבוי כביכול של קרובי משפחתו של וון ג'יא-באו כפי שפרסם הניו-יורק טיימס אינו קיים", הצהיר המכתב.

המכתב הכיר בכך שאחדים מבני המשפחה היו מעורבים בפעילויות עסקיות, "אולם לא ביצעו כל פעילות עסקית בלתי חוקית כלשהי". כמו כן נכתב כי המשפחה אינה מחזיקה כלל במניות של חברות כלשהן.

"קרובים אחרים של וון ג'יא-באו וחברים ועמיתים לעבודה של אותם קרובים אחראים לכל פעילויותיהם העסקיות", כתבו עורכי הדין, והוסיפו כי הם שומרים לעצמם את הזכות לראות את העיתון, במועד מאוחר יותר, "כנושא באחראיות חוקית" לכתבה שפרסם.

"מינג ג'ינג", פורטל חדשות סיני הפועל מחוץ לסין, ציטט מקורב של וון ג'יא-באו שאמר כי וון עשוי להפריך את כל הטענות אחת לאחת, ולבקש ממשפחתו להתוודות על כל פרט שאינו כשורה "אפילו אם זה יגרום לכך שהוא ייפול קרבן".

לכתבה מצולמתבנושא: NTDTV

לקריאה נוספת: מי עומד מאחורי תחקיר הניו יורק טיימס על וון ג'יא-באו?

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!