סין

"היכל האבות" המקושר למשפחתו של שי ג'ין-פינג. אבותיו ושושלת היוחסין של שי מעוררים עניין רב בקרב הגולשים הסינים – צילום: Weibo.com

לאחר שהתמנה החודש למנהיגה העליון של המפלגה הקומוניסטית הסינית, שורשיו המשפחתיים של שי ג'ין-פינג, המתחקים כיום עד אמצע המאה ה-14, מעוררים עניין רב בקרב גולשי האינטרנט הסינים.

אביו של שי, שי ג'ונג-שון, שנולד באזור פוּ-פינג שבמחוז שאן-שי סיפר: "בית אבותיי היה בעיר דנג (שכיום נקראת דנג-ג'וֹאו) שבמחוז הה-נאן. לסבי, שי יונג-שנג, היו שמונה דונם אדמה והחיים היו קשים מאוד באותם ימים ;בשל אסון טבע ותקיפות שוד בלתי פוסקות, המשפחה נאלצה להימלט לפו-פינג", כך דווח באתר האינטרנט בשפה הסינית Sohu.com.

לקראת סוף תקופת שושלת יואן ותחילת שושלת מינג באמצע המאה ה-14, אוכלוסיית סין הצטמצמה – בעיקר באזור המישור המרכזי שבצפון מזרח סין – כתוצאה ממלחמה, מנטישת פרויקטי השקיה, ממיסוי גבוה מדי ומשיטפונות גדולים של מי הנהר הצהוב.

באותם ימים התגוררו באזור נאן-יאנג שבמחוז הה-נאן רק מעט יותר מ-20,000 איש ובדנג עצמה נותרו רק 500-400 תושבים, כך שחלקות גדולות נותרו בלתי מעובדות. כדי לטפל במצב, שושלת מינג אמצה את גישת המקל והגזר כדי להעביר תושבים משאן-שי, מג'יאנג-שי ומטאי-הו לאזור המישור המרכזי.

מבין אלו שהועברו באותה תקופה, היה גם שי סי-ג'ינג שהגיע מאזור שינג-אן שבמחוז ג'יאנג-שי ועבר ליאן-זי-לי שבמחוז הה-נאן כדי לטפל באדמות הבלתי מעובדות. שי סי-ג'ינג הוא אחד מאבותיו של שי ג'ין-פינג.

על פי הדיווח, לאחר 600 שנה, משפחת שי גדלה והפכה למשפחה חשובה באזור. מספירת צאצאיו של שי סי-ג'ינג המתגוררים בעיירות שי-לין וג'אנג, נמצא כי המשפחה מונה כיום כ-2,600 צאצאים, כמחציתם מתגוררים בשי-לין.


לקבלת גיליון במתנה לחץ כאן