מלאי הדירות בסין גדול פי 4 משטחה של מנהטן

אחרי שהנדל"ניסטים הסינים בנו דירות מגורים כאילו אין מחר, הם גילו שאין מי שירכוש מהם. לחלקם ייקח 10 שנים להיפתר מהמלאי, ומהחוב הגדול לבנקים

סין

צילום: cc by Toby Simkin, flickr

קיים פער אדיר בין ההיצע והביקוש בשוק הנדל"ן בסין. ההאטה הכלכלית בסין והתווספות רגולציות הובילו להצטברות מלאי גדול של דירות שלא נמכרו. כמה מפתחי נדל"ן יזדקקו לעשר שנים כדי להיפטר מכל מלאי הדירות שברשותם.

העיתון "צ'יינה טיימס" דיווח ששטח דירות המגורים שלא נמכרו הגיע בסוף אוקטובר ל-320 מיליון מ"ר – שטח הגדול פי 4 משטחה של מנהטן. לא רק השטח העצום מדאיג, אלא גם השינוי שחל עם השנים: מלאי הדירות גדל ב-19 אחוז בהשוואה לשנה שעברה (270 מיליון מ"ר). אם לוקחים בחשבון את קצב המכירות הנוכחי (3.55 מיליון מ"ר ב-2011), בחלק מהאזורים ייקח 10 שנים לפחות למכור את כל מלאי הדירות.

למרות שמפתחי נדל"ן רבים העריכו שייקח להם שנתיים או שלוש להיפטר ממלאי הדירות שברשותם, דו"ח של בנק ההשקעות הסיני Guotai Jonan Securities מלמד כי על פי קצב המכירות הנוכחי שלהם, יידרשו להם הרבה יותר משלוש שנים כדי להיפטר מהמלאי.

להמשך קריאה: CHINABIZ.co.il

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!