טייוואן: עשרות אלפים הפגינו נגד הנשיא

המפגינים מודאגים בין היתר מפגיעה בחופש העיתונות כתוצאה מהתקרבותו של הנשיא למפלגה הקומוניסטית הסינית

טייוואן

עשרות אלפים השתתפו בעצרת נגד ממשל הנשיא וראש המפלגה הלאומנית, מא יינג-ג'יו – צילום: Chen Baizhou/Epoch Times

מאז יולי האחרון אזרחי טייוואן מודאגים מהשליטה על רשתות הטלוויזיה במדינה המושפעת מאינטרסים המתיישרים לאלו של המפלגה הקומוניסטית הסינית. עשרות אלפים הביעו במצעד מחאה שנערך ביום ראשון (13.1), את תסכולם, כמו גם את התנגדותם הכללית למהלכיו של מא יינג-ג'יו, הנשיא וראש המפלגה הלאומנית שממשלו נחשב לידידותי לסין.

הצעדה אורגנה בין היתר על ידי המפלגה הדמוקרטית הפרוגרסיבית החברה באופוזיציה, שדרשה במצעד את התפטרות הנשיא כמו גם רפורמה במערך הפנסיה במדינה. מפלגת האופוזיציה גם הביעה את חששה מרכישתה של חברת התקשורת Next Media שבסיסה בהונג קונג, המפרסמת עיתונים וכתבי עת בטייוואן, על ידי גוף התקשורת הטייוואניWant-Want China Times Group – תאגיד בראשות איש העסקים צאי אנג-מנג המוכר בנטייתו להתרפס לרשויות הסיניות בתמורה לגישה לשוק הרווחי של סין.

טייוואן

מפגינים מניפים כרזות עליהן רשום: "החליפו את הממשלה כדי להציל את הכלכלה, החליפו את הנשיא כדי להציל את טייוואן" ו- "אנשים זועמים. בטל את המיזוג של Next Media" – צילום: Chen Baizhou/Epoch Times

מכירת גוף התקשורת Next Media מטרידה את הטייוואנים החוששים מאובדנו של שירות חדשות עצמאי נוסף.

איש העסקים צאי אנג-מנג זוכה לביקורת על עמדתו הפרו-סינית, ומבקרים חוששים כי הכנסותיו מפרסום שמקורן בסין, יחד עם אינטרסים עסקיים נוספים, יובילו לצנזורה של דיווחי החדשות.

סקר דעת קהל שנערך לאחרונה על ידי תחנת הכבלים המקומית TVBS מגלה ש-70 אחוז מהטייוואנים אינם מרוצים מהנשיא מא יינג-ג'יו, בעיקר בגלל עסקת התקשורת.

הכתבה המקורית באנגלית
הכתבה

 

 

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!