מחאה ספונטנית בצ'ונג-צ'ינג הכניעה את השוטרים

כאלף מפגינים יצאו לרחובות לאחר שמפקד משטרה מקומי הורה לעמיתיו לשחרר את אחיינו האלים

 Chongqing,

השנה הסינית חדשה נפתחה ב-10 בפברואר בהתרסה המונית בצ'ונג-צ'ינג שבדרום מערב סין, לאחר שמשטרת התנועה שחררה נהג שיכור המקורב לקצין משטרה מקומי – צילום: אתר Weibo.com

הזעם הציבורי על השחיתויות במפלגה הקומוניסטית הסינית הגיע בתקופה האחרונה לשיאים חדשים והצית הפגנות ומהומות רחוב ברחבי המדינה. השנה הסינית החדשה לא הביאה לשינוי: ביומה הראשון של השנה, יותר מאלף אנשים הפגינו בדרום מערב סין לאחר שנהג שיכור ברכב מסוג BMW הכה נהג אוטובוס.

ההפגנה פרצה ביום ראשון (10.2) בצ'ונג-צ'ינג, עיר גדולה במחוז סי-צ'ואן שהייתה במוקד אחת מפרשיות השחיתות הבולטות ביותר בסין בשנים האחרונות.

שוטרי תנועה אפשרו לנהג ה-BMW לעזוב את המקום לאחר שנודע להם על קשריו המשפחתיים עם קצין ברשויות אכיפת החוק המקומיות.

בעקבות התקרית, המפגינים דרשו צדק חברתי וקראו לשים קץ לשחיתות השוטרים ולניצול כוחם לרעה.

וואנג, תושבת צ'ונג-צ'ינג סיפרה לאפוק טיימס שהייתה עדה לעימות בין נהג ה-BMW  לנהג האוטובוס.

"נהג ה-BMW צעק על השוטרים וסיפר להם שדודו הוא אחד מקציני משטרת התנועה המקומית. לאחר מכן הוא התקשר לדודו הקצין. במהרה, השוטרים קיבלו שיחת טלפון מהממונים עליהם ואפשרו לנהג ה-BMW לעזוב מיד", סיפרה וואנג.

היא הוסיפה שהמפגינים דרשו ששוטרי התנועה המעורבים באירוע יתנצלו בפני נהג האוטובוס, ואילו בני משפחתו של נהג האוטובוס, שהשתתפו גם הם במחאה, דרשו שייעשה צדק. כוחות משטרה הוזעקו למקום בניסיון לפזר את ההמון.

סטודנטית ניסתה לצלם את התקרית בטלפון הנייד שלה, אך השוטרים חטפו את המכשיר באלימות והכו אותה, סיפרה וואנג. גם עיתונאי שניסה לראיין עדי ראיה הותקף על ידי השוטרים.

במהרה, מאות מפגינים נהרו לעבר ניידות המשטרה כדי למנוע מהשוטרים לצאת מהן, ובסופו של דבר גרמו לשוטרים לסגת.

עד ראייה נוסף סיפר לאפוק טיימס שכוחות המשטרה ביקשו לעזוב את המקום לאחר שכ-1,000 מפגינים הקיפו אותם. "בהתחלה השוטרים איימו לשלוח את כולם לכלא… אבל בסוף הם התחננו וביקשו מהקהל שיניח להם לעזוב", סיפר העד.

גורמים רשמיים מסרו כי תקרית נהג ה-BMW ונהג האוטובוס נחקרת כעת. הם הודיעו שהממשל המקומי יספק בהמשך הסברים לתושבים המקומיים.

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!