סין פרצה למחשבי משרד ההגנה ההודי

INDIA-CHINA-POLITICS-DEFENCE

יחסים מוגנים: שר ההגנה ההודי, אי. קי. אנטוני (מימין) לוחץ את ידו של שר ההגנה הסיני, ליאנג גואנג ליה טרם פגישתם ב-4 בספטמבר,2012 – צילום: VK Singh / MOD / AFP

לאחרונה אירעה מתקפת סייבר נגד ארגון המחקר והפיתוח הביטחוני של הודו (DRDO). מומחי ביטחון הודיים אתרו את הקבצים שנגנבו מהארגון ההודי, בשרת הממוקם בפרובינציית גואנג-דונג שבדרום סין. לצד הקבצים ההודיים הגנובים התגלו בשרת גם קבצים שנגנבו מדרום קוריאה, מצבא רוסיה, ממשרד ביטחון הפנים האמריקני ומנאס"א.

אלפי קבצים מסווגים הקשורים למשרד ההגנה ההודי נפגעו בתקיפה, ביניהם מסמכי מודיעין הביטחון הלאומי, מידע על טילי קרקע אוויר ותוכנות מכ"ם שנגנבו ממעבדת המחקר והפיתוח הביטחוניים.

פאוון דוגל, מומחה הודי בדיני מחשבים אמר שזו צריכה להיות "קריאת השכמה גדולה לאומה ההודית", כך דיווח אתר האינטרנט India’s Daily News and Analysis.

"ההתקפה הנוכחית על השרתים, כאן בארגון המחקר והפיתוח הביטחוניים, היא אולי הגדולה מסוגה בהיסטוריה של תחום אבטחת הסייבר במדינה שלנו", אמר דוגל והוסיף, "צריך להבין שאנחנו לא יכולים להרשות לזה לקרות".

צוות טכני של המודיעין ההודי גילה את התקיפה לאחר שאיתר קובץ ששמו "מדיניות הסייבר הצבאית" שככל הנראה הופץ למחשבי הארגון דרך האימייל. לאחר שמשתמש מקומי פתח אותו, הוא שימש כמעין סוס טרויאני שפתח דלת להאקרים סינים.

ההתקפה אירעה בתקופה שבה פריצות מטעם המשטר הסיני למערכות של חברות תשתית אמריקניות ולמערכות תשתיתיות של ממשלת ארצות הברית מעוררות בתקשורת תשומת לב נרחבת. זאת לאחר שפורסם לאחרונה דו"ח על מתקפה נרחבת של ריגול סייבר. הדו"ח מייחס את הפריצות ליחידה של צבא השחרור העממי של סין.

הנשיא אובמה ציין בראיון בחדשות ABC כי חלק מהמתקפות הסיניות נעשו "בחסות המשטר".

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!