מקור: בו שי-לאי יישפט על ניסיון לתפוס את השלטון

שי ג'ין-פינג ינצל את המשפט ליישוב מלחמות בין-סיעתיות

bo-xilai

מזכיר המפלגה ולשעבר חבר הפוליטבירו בו שי-לאי נוכח בישיבת המליאה השלישית של הקונגרס העממי הלאומי באולם העם הגדול ב-9 במארס 2012. לדברי מקור, העיתון New Epoch Weekly מדווח שבו שי-לאי יישפט על קשירת קשר לביצוע הפיכה במחצית השנייה של שנה זו – צילום: Feng Li/Getty Images

מאז הודח בו שי-לאי מתפקידיו במפלגה הקומוניסטית הסינית ,ב-15 במארס 2012, נראה שהטיפול בעניינו נתקע. בנוסף, נפוצו שמועות על מלחמות בין-סיעתיות מאחורי הקלעים בתוך המפלגה הקומוניסטית באשר לגורלו.

לפי מידע בלעדי שהשיג האפוק טיימס, החליט מנהיג המפלגה החדש שי ג'ין-פינג, כי בו שי-לאי יישפט על ניסיון לתפיסת השלטון, מהלך שיספק הזדמנות לשי לסגור חשבון עם יריביו במפלגה.

מקור המקורב למשרד הכללי של הוועדה המרכזית של המפלגה הקומוניסטית, סיפר לאפוק טיימס כי "דברים שהתגלו במשפטו של בו שי-לאי גרמו הלם לנשיא לשעבר הו ג'ין-טאו, לראש הממשלה הקודם וון ג'יא-באו, לשי ג'ין-פינג ולראש הממשלה הנוכחי לי קה-צ'יאנג".

המקור סיפר כי הרשויות המרכזיות השיגו הוכחות רבות לכך שבו אכן תכנן לתפוס את השלטון. בנוסף, הראיות, לכאורה, מצביעות על מעורבותם לא רק של בכירים במפלגה הקומוניסטית, אלא גם על מעורבותן של דמויות בכירות בצבא ובמשרד לביטחון הציבור. המקור אמר שגם אנשי עסקים רבים מעורבים בכך אף הם.

עוד הוסיף המקור שלמעשה עניינו של בו כבר הוכרע, אך עקב הקשיים שהוא מעלה, ייתכן שהמשפט יידחה לפרק זמן נוסף.

משפטה של "כנופיית הארבעה" בסיום מהפכת התרבות – התקדים היחיד למשפט פוליטי של בכירים במפלגה – הוזכר כרלוונטי על ידי המקור. המשפט ההוא עסק במה שהמקור מכנה "מאבק לחיים ולמוות".

 

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!