בארות החניכה המסתוריים שבארמון רגלריה, פורטוגל

Stijndon Wikipedia

Stijndon Wikipedia

אומרים שסודות אמיתיים אפשר למצוא בתחתיתן של בארות עמוקים. לא הרחק ממרכז העיירה סינטרה (Sintra) שבמערב פורטוגל, שוכן ארמון ״רגלריה״ (Quinta da Regaleira) – אחוזה מרהיבה שהוכרזה על ידי אונסק״ו כאתר מורשת עולמית. 

אלפי תיירים נוהרים לארמון מידי שנה כדי להתפעל מהארכיטקטורה הייחודית שלו, המשלבת סגנונות גותיים, מצריים, מוּרים ותקופת הרנסנס. אבל אחד המאפיינים המרהיבים ביותר שלו מצוי מתחת לפני הקרקע: צמד בארות ספירליות המתחפרות עמוק אל תוך האדמה. מה מרהיב בכך? מסתבר שהמגדלים התת-קרקעיים האלו מעולם לא שימשו לאיסוף מים או לשאיבתם, אלא נבנו לצורכי טקסי חניכה סודיים.

Fotolia.com

Fotolia.com

ארמון רגלריה הוקם לפני אלפי שנים, וכדי להבין את התהפוכות שעבר, צריך לחזור אחורה בזמן ולהבין את ההיסטוריה של האזור, הכולל אתרים ארכיאולוגיים המתוארכים מהתקופה הנאוליתית (האלף החמישי לפנה״ס) ועד לתקופת הברזל (מאות 2 ו-4 לפנה״ס). האזור נכבש על ידי הרומים ובהמשך על ידי המורים. 

אפונסו אנריקש, מלכה הראשון של פורטוגל, הביס את המורים וכבש את האזור ב-1147. בעיירה סינטרה הקים ארמון מלכותי רב רושם, ששימש כבית הקיץ שלו, ולימים ייקרא ארמון רגלריה.

במהלך 200 השנים הבאות נראה שלאזור הגיע מסדר הטמפלרים, שמרכז סביבו מסתורין ואגדות. נאמר על אנשיו שהם סגדו לשטן, שעסקו בקבלה ואפילו שניסו להשתלט על העולם. ב-1312, לאחר דיכוי מסדר הטמפלרים על ידי האפיפיור, עברו אדמות האזור לידי הכנסייה הנוצרית. 

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!