עקבותיו של השטן?

״עקבות השטן״, על מעקה גשר בכפר פילינג, צפון אנגליה. | צילום: Bob Jenkins/Wikipedia

״עקבות השטן״, על מעקה גשר בכפר פילינג, צפון אנגליה. | צילום: Bob Jenkins/Wikipedia

כאשר תושבי מחוז דבון שבאנגליה התעוררו השכם בבוקר, ב-9 בפברואר 1855, הם נדהמו לגלות עקבות מוזרים בשלג שאת צורתם לא יכלו לזהות או לשייך לאף בעל חיים מוכר. קבוצות של אנשים מהכפרים שבסביבה החלו להתקבץ ולהתחקות אחר העקבות, שהתפרשו על פני 160 קילומטר. בהדרגה פינתה הסקרנות את מקומה לתחושות של פחד ואימה בקרב התושבים.

איורים שונים של ״עקבות השטן״, כפי שצוירו בידי תושבי מחוז דבון, בין השנים 1850-1885.


איורים שונים של ״עקבות השטן״, כפי שצוירו בידי תושבי מחוז דבון, בין השנים 1850-1885.

העקבות, שצורתן פרסה שסועה, טיפסו על קירות, לאורך גגות וצרבו את צורתן דרך חפצים. הן שקעו ויצרו בורות עמוקים בשלג, עד כי נדמה היה שהן צרבו או חרכו את דרכן בשלג. בנקודות מסוימות נראה היה שהעקבות נעלמו, אך ורק כדי להופיע שוב במקום אחר, כאילו שהיצור אליו השתייכו התעופף מעט מדי פעם באוויר כדי לנוח מההליכה. הטור העורפי של העקבות רמז על חיה דו-רגלית, הולכת על שתיים. בחלק מהכפרים נדמה היה שהיצור בעל העקבות ביקר כמעט בכל בית.

האם היו אלו בעלי חיים? האם מדובר היה במקרה של היסטריה המונית? או במעשה קונדס? או אולי היה זה, כפי שרבים האמינו, השטן בכבודו ובעצמו?

המחקר המקיף ביותר בנושא נערך על ידי מייק דאש (Mike Dash), עורך במגזין Fortean Times העוסק בנושאי מיסתורין ותופעות חריגות. הוא אסף את כל המסמכים הרלוונטיים, לרבות שחזורים מאוירים של העקבות על ידי עדי ראייה, כתבות שפורסמו בעיתונות באותה תקופה, ועדויות שנאספו על ידי אדם בשם אלקומב ה.ט. שכיהן ככומר באחד הכפרים במחוז דבון.

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!