הסינים שגילו את אמריקה לפני קולומבוס


סימניות סיניות קדומות שהתגלו במערב ארה״ב מעלות את האפשרות המפתיעה שהסינים הספיקו לבקר ולסייר ״בעולם החדש״ אלפי שנים לפני קולומבוס


תמונות: Courtesy of John Ruskamp

תמונות: Courtesy of John Ruskamp

מקובל לחשוב שקולומבוס הוא הראשון שגילה את אמריקה במאה ה-16, או שלכל היותר הוויקינגים הקדימו אותו בכ-500 שנה. אולם חוקר תגליפים חובב גילה באתרים רבים במערב ארה״ב עשרות תגליפים שמציעים שלא רק שהסינים ביקרו באזורים האלו לפני כ-3,000 שנה, אלא שהם גם ניהלו קשרי תרבות ענפים עם התושבים האינדיאנים המקומיים שאכלסו את היבשת.21

פארק הפטרוגליפים הלאומי (פטרוגליף פירושו ציור חרוט בסלע) שמדינת ניו מקסיקו בדרום-מערב ארה״ב מושך אליו ארכיאולוגים והיסטוריונים רבים. לאורכו ולרוחבו של האזור שנמתח על פני 30 קמ״ר, מצויים מאות אתרים ארכיאולוגיים, חמישה הרי געש, וכ-24 אלף ציורים שנחרטו בסלע על ידי תושבים קדמונים.

רוב הציורים נראים כמו חיות, אנשים או צורות שונות ומורכבות. אבל כשד״ר ג׳ון רסקמפ, חוקר תגליפים חובב, סייר בפארק, הוא גילה על סלע גדול בשולי הפארק, הרחק מעל שביל ההליכה, מקבץ חריטות שמשכו את תשומת לבו.

כשהתקרב הוא הבחין שהחריטות דומות לאוסף של סימניות, משהו שלא ממש קשור להיסטוריה של שבטי הילידים האמריקנים המקומיים, אלא יותר להיסטוריה הסינית. בחשש ובסקרנות הוא החליט לשלוח את תצלומי החריטות לכמה מומחים שמבינים יותר ממנו, שאולי יעזרו לו להבין את פשרם של הסימונים החריגים.

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!