״הטיפול הזה יעשה אותי צעירה לתמיד״

במרפאה מסתורית, במדינה לא ידועה, התנדבה אישה צעירה להיות שפן ניסיון ראשון בטיפול באמצעות גנים לעצירת תהליך ההזדקנות. אם הניסוי יצליח, היא תוכל לחיות עד גיל מאה ואולי יותר. ״אנחנו מצפים לראות תוצאות בתוך ארבעה-חמישה חודשים״, היא אומרת בראיון לאפוק טיימס

תמונה: BioViva

תמונה: BioViva

השעה הייתה 7:00 בבוקר כשליז פריש התעוררה, ונזכרה בבת אחת: ״רגע, היום זה היום!״. צוות הצילום כבר הגיע לתעד את הרגעים הגורליים ביום המשמעותי בחייה. בעוד כמה שעות היא תשכב במרפאה ותקבל זריקה מיוחדת, טיפול רפואי שאף אדם בעולם עוד לא קיבל. השלכות הטיפול אינן ידועות – כל האפשרויות פתוחות: היא עלולה למות מוות מייסר, והיא עשויה לעצור את ההזדקנות ולהאריך את חייה.

התרחיש הגרוע ביותר הוא מן הסתם מוות. בעצם לא, אני חושבת שהתרחיש הגרוע ביותר הוא שהטיפול לא יעבוד, שלא יהיו שום תוצאות

תבינו, פריש אינה חולה. היא בת 44, ונראית צעירה הרבה יותר ובריאה כשור. אבל מגדירה את עצמה כמי שסובלת ממחלה. ״יש לי את מחלת ההזדקנות״, היא מסבירה. כן, פריש מתייחסת להזדקנות כמחלה, ולכן היא לא מתכוונת לעצור עד שהיא תמצא לה מרפא.

החברה שהקימה פריש, BioViva, שמה לעצמה למטרה לעצור את ההזדקנות, להאריך את החיים, ולמצוא מרפא למחלות כמו אלצהיימר וסרטן באמצעות ריפוי גני. הרעיון פשוט: אם הגנים אחראים לתהליך ההזדקנות, מדוע שלא נשתמש בהם כדי לעצור אותו, או אפילו להפוך אותו?

פריש נסערת מאוד מהרעיון הזה, ולא מוכנה להמתין לאישורים של מנהל המזון והתרופות האמריקני (ה-FDA) כדי להתחיל בניסויים. במקום זאת, היא החליטה לעשות את הניסוי הראשון על עצמה. כדי לא להסתבך עם החוק, היא טסה אל מחוץ לארצות הברית, למקום שאין היא מסכימה לחשוף, כדי לבצע את הטיפול במרפאה שאותה היא איננה מוכנה לחשוף, על ידי צוות רפואי שאת זהותו היא שומרת בסוד. גם את הוועד המייעץ של החברה היא לא יידעה במהלך שעשתה. אפילו למשפחתה לא סיפרה שהיא עומדת לעבור את הטיפול הניסיוני.

למה כל הסודיות הזאת?


״עד שיהיו לנו תוצאות, עד שנדע שזה יעבוד, אני רוצה להגן על כל מי שמעורב בכך. זה חשוב לי מאוד״.

כדי שאם משהו יקרה אף אחד לא יואשם במעורבותו בניסוי?


״אני מניחה שזה העניין. אני גם לא צריכה שידפקו על דלתות המעורבים בזה כדי לקבל אינפורמציה נוספת. אנחנו צריכים לראות שיש תוצאות, אחרת באמת שאין על מה לדבר״.

מתי נדע אם זה עבד? 


הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!