מפגש בין עולמות – אפוק טיימס

מפגש בין עולמות

זוג דתי ללא ילדים פנה למעצבת אפרת רז לאחר שרכש דירה חדשה בת חמישה חדרים בפתח תקווה. אווירה כבדה של צבעי מוקה ואפור התחלפה לאווירה קלילה ונעימה יותר. הצבעוניות, השחור והלבן, העץ, הצורות הגאומטריות והספרייה הייחודית, גרמו לזוג הצעיר וגם למעצבת לצאת מתוך “קופסת הטעם שלהם” ולגלות עולמות חדשים

צילום: אלעד גונן

הסלון | אלעד גונן

נכנסים לדירה מכיוון המטבח, ובמבט ראשון פינת האוכל והסלון נפרשים מול העיניים. למרות שבמקור הזוג ביקש מהמעצבת בית בסגנון ירושלמי, כשהשלושה עברו לשלב בחירת הריהוט, המעצבת הבחינה בזיקה ובעניין שיש להם בקו מודרני יותר.
לאחר חיפושים רבים אחר סגנון שיתאים לזוג ולבית, והרבה אי הסכמות, שלושה שולחנות מודרניים קטנים וצבעוניים שבעלת הבית אהבה היו נקודת מפנה. המעצבת הרגישה שהם עלו על דרך המלך ויצרה את העיצוב על בסיס הצבעים צהוב, טורקיז, שחור, לבן ועץ.

הסלון (תמונה ראשית) היה החלל שממנו נתווה כל עיצוב הבית. בהמשך לשולחנות הצבעוניים, בני הזוג רצו ספה מעור בהיר. המעצבת חששה שהספה תיצור תחושה של כבדות בחלל, ולכן חיפשה דגם קליל מספיק. בנוסף, היא הניחה כריות מעוטרות בצורות גאומטריות שעזרו לדמות שאין זאת ספת עור. פשטותם וצעירותם של השטיחים השחורים (פיין לאב) נועדו גם הם ליצור דיסוננס עם הספות הכבדות ותחושה דרמתית בחלל.

וילון לבן שקוף, השטיח השחור, כיסא הנדנדה הצהוב והכריות, יוצרים שילוב בין סגנון אקלקטי, מודרני ורטרו.

בחדר השינה המעצבת פגשה באתגר נוסף – למצוא “מיטה יהודית” שתיתן תחושה צעירה ושלא תהיה מרופדת וגבוהה כפי שהיא מעוצבת בדרך כלל. כדי ליצור א-סימטריות ועניין, באחד מצדי המיטה יש שידה ובצד השני מנורה. הפרקט נועד להעניק לחדר אווירה חמימה, ולהעלים את רצפת המוקה אפור.

חדר השינה | אלעד גונן

חדר השינה | אלעד גונן

פינת אוכל | אלעד גונן

פינת האוכל | אלעד גונן

פינת האוכל עוצבה גם היא בהשפעת אמונתם ובהשראת המשפחה שהם שואפים להיות. לאחר חיפושים רבים אחרי תמונה יפה של הכותל המערבי, שיוכלו לתלות על הקיר, המעצבת הציעה לבני הזוג לפנות לגרפיקאית, שתעצב תמונות המשלבות פסוקים בהתאם לאמונתם. התמונות גם כוללות איורים שמתאימים לצורות הגאומטריות שעל הכריות, לאיקסים על הספרייה ולאיקסים על הכיסאות. המעצבת החליטה שתשאיר את פלטת השולחן בצבע עץ, ואת הכיסאות שחורים וניטרליים ככל האפשר.

המטבח | אלעד גונן

המטבח | אלעד גונן

המטבח שהגיע עם הדירה בצבעי מוקה-אפור, היווה אתגר עבור המעצבת. היא החליטה שתשלב בו כיסאות בר צהובים, שישברו את האווירה הכבדה.

הספרייה (“טולמנס”) יועדה בהתחלה לספרי הקודש של בני הזוג, אולם כשהגיע שלב ההחלטה הם הבינו שהספרים לא יתאימו לאווירה הכללית והמעצבת הציבה בספרייה פריטים שמצאה בחנויות “ואניטי” ו”אורבניקה”. היא הוסיפה לבקשת הזוג פרטי יודאיקה, שיצרו את החיבור לאורח החיים שלהם.

הספריה | אלעד גונן

הספריה | אלעד גונן

חדר הרחצה | אלעד גונן

חדר הרחצה | אלעד גונן

חדר הרחצה עוצב אחרון, כיוון שבתכנון המקורי, הוא היה אמור להישאר כפי שהוא. לאחר שראו מה שהמעצבת עשתה, בני הזוג לא יכלו לעמוד בפיתוי והחום מוקה בחדר הרחצה הוחלף בצורות גאומטריות בשחור לבן, במרצפות מעוינים ברצפה ובאריחים לבנים. הארון צהוב, בהתאם לקו הצבעים של הבית.

לפניות והצעות לכתבת אדריכלות ועיצוב: [email protected]

 

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!