הצד האחר של "דינו"

הנה מה שלא סיפרו לכם על הדינוזאור הכי חכם בעולם, שיודע לענות על כל שאלה שיש לילד שלכם

1_MainPic__CogniToys_Blue_Front-smallתום (5) לקח איתו למיטה את "דינו", הצעצוע החכם החדש שקיבל ליום הולדתו. אולי לפני שיירדם הוא יספיק לשאול את הדינוזאור החמוד עוד כמה שאלות. עד עכשיו לא הייתה אף שאלה שדינו לא הצליח לענות עליה, כולל למה השמש צהובה ולמה השמים כחולים.

דינו גם אמר לתום איך מאייתים את המילה "דינוזאור", ועם אילו מילים היא מתחרזת. סנדי, אימו של תום, הבטיחה לבוא לתת לו נשיקת לילה טוב. כשנכנסה לחדר, היא מצאה את תום שוכב על גבו, מחבק אליו בחוזקה את דינו, וחיוך גדול שפוך על פניו המנומנמים בעודו מקשיב לסיפור שדינו, בקולו הרובוטי, מספר לו. היא הדביקה נשיקה על מצחו, כיסתה אותו ויצאה מהחדר מחייכת לעצמה בסיפוק.

קל להבין למה סנדי הייתה מרוצה כל כך: דינו החמוד, מחובר דרך "ענן" למחשב העל "ווטסון" של יב"מ, אותו מחשב עם בינה מלאכותית שגרף מיליון דולר כאשר הביס ב-2011 שני שיאני עולם בשעשועון "מלך הטריוויה" האמריקני "ג'פרדי". הוא יכול לענות על הרבה מאוד שאלות שתום שואל כל הזמן, הרבה יותר ממה שהיא או אבא של תום יודעים לענות, וגם הרבה יותר מהר.

בזמן ששניהם עמוסים מעל לראש במטלות נוספות שהביאו מהעבודה, תשובות למיילים שהצטברו וניהול משק הבית, הם יכולים להיות בטוחים שתום לא מוזנח: דינו ממשיך ללמד אותו דברים חדשים שמתאימים לגילו וצומח יחד איתו.

אבל מה באמת קורה עם תום? האם הוא באמת מתפתח כפי שהוריו מקווים? ומה קורה לקשר של תום עם הוריו ועם חבריו? שתי חוקרות מעלות חששות לגבי ההשפעות הפסיכולוגיות והמנטליות של דינו וקוראות להורים להיות מודעים למגבלות של צעצועים חכמים כאלה.

החבר הכי טוב

המפתחים של דינו, דונאלד קולידג' וג'יי פי בניני, בעלי חברת הסטארט-אפ Elemental Path, היו מופתעים מהבאז העצום שהצעצוע שלהם יצר. זה התחיל כשהחברה שלהם זכתה לשתף פעולה עם יב"מ, מבין 400 מתחרים אחרים מ-43 מדינות, המשיך בראיונות לכלי תקשורת מובילים והגיע עד למימון המונים ("קיקסטארטר"), שבו הם קיוו לגייס 50 אלף דולר, אבל סיימו עם רבע מיליון דולר.

קולידג' ובנינו מתכננים שהצעצוע יגיע לשוק לקראת אמצע 2016. נלהבים מההצלחה של הצעצוע החדש, הם מדמיינים עתיד שבו אפשר יהיה להטמיע את ווטסון בהרבה מאוד צעצועים נוספים.

דינו אינו הצעצוע הראשון שמדבר, היו אחרים לפניו. אבל יש כמה דברים מיוחדים מאוד בדינו. כיוון שהוא מחובר לווטסון, יש לו גישה למאגרי ידע בכמויות עצומות, כמעט בכל תחום, יש לו אוצר מילים ענקי, הוא יכול לחרוז חרוזים, לספר סיפורים ובדיחות מצחיקות. וכל זה רק בלחיצה על כפתור בבטנו.

יותר מכך. דינו מתאים את עצמו לאישיות של הילד – הוא זוכר מידע שהילד מעביר לו, כמו למשל: שמו של הילד, גילו, הצבע שהוא אוהב, סוגי הסיפורים שהוא אוהב ושאלות שמעניינות אותו. בהדרגה דינו מתאים יותר ויותר את מאגר הידע שלו לילד שאיתו, ובהמשך צומח יחד איתו, לפי השאלות והמידע שהילד מעביר לו, ובעצם הופך להיות כמו החבר הכי טוב שלו.

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!