ראיון עם שרת הבריאות: ״אם הציבור לא ידרוש כסף למערכת הבריאות, אז לא יהיה. אני לבדי לא אוכל לבצע את זה״

היא מנסה לקצר את התורים (“יש לנו תוכנית מסודרת״), אבל פועלת בתוך מערכת בתי חולים גירעוניים (“מערכת הבריאות תמשיך להיות בגירעונות״); היא פועלת לריסון הרפואה הפרטית (“במערכת הפרטית יעשו לך ניתוח שלא צריך ואפילו לא יגידו לך״), אבל מסתכנת בפגיעה בזכויות המבוטחים (כדי להוריד את מחירי הרופאים). אחרי עבודה אינטנסיבית של שנה, שרת הבריאות ניצבת למבחן המכריע של הכהונה שלה

צילום: אלכס גורביץ׳

״השרה יעל גרמן רוצה להציל את מערכת הבריאות הציבורית. היא כבר התחילה לפעול בקדחתנות כדי ליישם את תכניתה. אבל אלה ימים לא פשוטים עבורה בעקבות מבצע “צוק איתן״ שהטיל צל כבד על התקציב שהובטח לה. כדי להצליח להשלים את המשימה היא מנסה לגייס את הציבור לצידה. לטענתה, זה הקרב של כולנו.

“יש לנו תוכנית מסודרת שמראה בכל בית חולים כמה ניתוחים נוספים ניתן לעשות בשעות אחר הצהרים. אבל בשביל זה צריך כסף״, אומרת גרמן, כשהיא נשאלת כיצד היא מתכוונת לקצר את התורים בבתי החולים, בראיון שערכנו איתה בלשכתה.

מיליארד שקל – זה סכום הכסף שהבטיח משרד האוצר לגרמן בסוף חודש יוני, כשהסתיימו הדיונים המרתוניים שארכו כשנה בוועדה הקרויה על שמה “ועדת גרמן״, שדנה במודלים שונים לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית.

לנוכח המצב הביטחוני ודרישות מערכת הביטחון, את חושבת שתקבלי את המיליארד שהובטח?

“אני מקווה שכן. אני אלחם ולא אוותר. אבל זה יהיה מאוד לא אחראי אם אבוא ואומר היום, אחרי ששומעים את דרישות מערכת הביטחון, שאני בטוחה שאקבל הכול״.

ונניח שתקבלי את זה. מיליארד שקל יספיקו כדי להביא את השינוי? לפני יותר מחודש היה כינוס חירום של מנהלי בתי החולים שאמרו שהתקציב שלהם לא יספיק לפעילות מעבר לחודש ספטמבר והמערכת קורסת.

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!