"בעזרת הטכנולוגיה הזו, כל עיוור יכול 'לראות' במוחו"

פרופ' אמיר עמדי, מוביל עולמי בתחומי שיקום הראייה וגמישות המוח

‡Óȯ ÚÓ„È לפני כמה שנים, תוך כדי עבודה עם עיוורים, גיליתי מצב בלתי נסבל. מתוך 40 מיליון עיוורים בעולם, מתברר שרובם המוחלט כמעט ולא יוצאים לבד מהבית. פחות מחמישית מהם נעזרים במקל, כאחוז משתמשים בכלבי נחייה, וכל היתר פשוט נשארים רוב הזמן בבית. זו כמות עצומה של אנשים.

המצב הבלתי נסבל הזה הוביל אותי ואת עמיתיי לפתח אפליקציה הנקראת EyeMusic, שמאפשרת לעיוורים "לראות". כבר כמה שנים שאנחנו עובדים על פיתוחה. האפליקציה ממירה תמונות לצלילים – נקודות למשל מושמעות כצלילים קצרים וקווים כצלילים ארוכים יותר. כדי להבחין בין צבעים אנחנו משמיעים כלי נגינה שונים. כך, מתוך הצלילים, במוחו של העיוור נבנית "תמונה" של הסביבה.

בעזרת הטכנולוגיה הזו, יכול כל עיוור עם אייפון "לראות" במוחו אחרי כמה עשרות שעות של הכשרה. תוכנית האימונים מתחילה מלימוד סמלים בסיסיים ואחרי כ-30 שעות המשתמש כבר יכול לזהות בקבוק מולו ולהרים אותו. בהמשך הוא גם לומד לקרוא בצורה בסיסית ובסופו של התהליך, אחרי כ-70 שעות, הוא מסוגל לזהות פרצופים והבעות פנים.

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!