האם להעריץ אמן שנוי במחלוקת?

עד כמה צריך להיות לנו אכפת שוולט דיסני שנא יהודים, שפיקאסו הכה את נשותיו ושוודי אלן תקף מינית את בתו

השחקנית מיה פארו | תמונה: Angela Weiss/AFP/Getty Images

השחקנית מיה פארו | תמונה: Angela Weiss/AFP/Getty Images

" מהו הסרט האהוב שלך משל סרטי וודי אלן?" כתבה דילן פארו, בתו החורגת של הבמאי וודי אלן במכתב פתוח לניו יורק טיימס בפברואר 2014, סמוך לצאת סרטו "יסמין הכחולה". "לפני שתענה, אתה צריך לדעת", היא ממשיכה, "כשהייתי בת שבע, לקח וודי אלן את ידי והוביל אותי לעליית גג עמומה וקטנה בקומה השנייה בביתנו. הוא אמר לי לשכב על בטני ולשחק עם הרכבת החשמלית של אחי. אחר כך הוא תקף אותי מינית. הוא דיבר אלי בזמן שהוא עשה זאת, לחש שאני ילדה טובה ושזה יהיה הסוד שלנו, תוך כדי שהוא מבטיח שניסע לפריז ושאני אהיה כוכבת בסרטיו. אני זוכרת שבהיתי ברכבת החשמלית, מתמקדת בה בשעה שהיא נסעה במעגלים בעליית הגג. עד היום, קשה לי מאוד להסתכל על רכבות צעצוע".

וודי אלן | תמונה: Andreas Rentz/Getty Images

וודי אלן | תמונה: Andreas Rentz/Getty Images

מכתבה המצמרר של בתו החורגת של אלן לא בא בהפתעה. ההצהרות על תקיפה מינית של הבת נאמרו לראשונה מפי אמה, השחקנית מיה פארו כבר בשנות ה-90, אך לא היו מספיק ראיות כדי למצוא את אלן אשם במעשים. בשנה שעברה, שעות אחדות לפני שהבמאי והשחקן וודי אלן צעד על השטיח האדום בפסטיבל קאן, הפעם לקראת הקרנת סרטו "קפה סוסייטי", יצא בנו רונאן פארו במאמר אישי ל"Hollywood Reporter" בו הוא מאשים את התקשורת בהתעלמות מהצהרות אחותו על התעללות מינית מצד אביה.

הבחירה של דילן ורונאן פארו לצאת לכותרות דווקא בשעה שאביהם ציין אירוע חגיגי נוסף בקריירה שלו לא הייתה תמימה כמובן. הם טענו כי התעלמותה של התקשורת מהאשמות חמורות כל כך כלפי אנשי קולנוע, הופכת לקלה יותר,  כאשר מדובר באמן נערץ ובעל שם. אגב, מוזס, בן מאומץ נוסף של אלן, טען לאחרונה כי אין בסיס להאשמות.

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!