האם לתת לבינה המלאכותית יד חופשית?

אף אחד לא באמת יודע כיצד המערכות המתקדמות ביותר עושות את מה שהן עושות

 הרובוט האן (מימין) של חברת האנסון רובוטיקס במהלך דיון על עתיד האנושות ביולי 2017 | תמונה: Isaac Lawrence/AFP/Getty Images


הרובוט האן (מימין) של חברת האנסון רובוטיקס במהלך דיון על עתיד האנושות ביולי 2017 | תמונה: Isaac Lawrence/AFP/Getty Images

כשאליס ובוב, שני רובוטי שיחה – צ'טבוטים (Chatbots) – שבנו מהנדסי תוכנה של פייסבוק, שוחחו עם בני אדם, לא התעוררו בעיות מיוחדות. אבל כשהם החלו לשוחח זה עם זו, קרה דבר בלתי צפוי. המטרה הייתה לגרום לאליס ובוב לנהל משא ומתן ולסחור בכדורים, בכובעים ובספרים. אם בהתחלה הם הצליחו לסגור עסקאות סבירות זה עם זה, בשלב מתקדם יותר, איך לומר, הם יצאו מאיפוס. הם התחילו לדבר זה עם זו בשפה שרק הם מבינים וכל הניסיונות ל"תרגם" אותה לאנגלית לא צלחו.

פייסבוק אינה החברה הראשונה שנאלצת לעצור ניסוי על צ'טבוטים כבר בתחילתו. מיקרוסופט, למשל, נאלצה להשתיק את טיי (Tay) הצ'טבוט שלה 16 שעות לאחר שעלה לאוויר, במארס 2016, לאחר שזה החל לפרסם הצהרות גזעניות כנגד הציבור האפרו-אמריקני, ויצא בקריאות תמיכה בהיטלר. החברה הסינית Tencent נאלצה להשתיק את הצ'טבוט שהעלתה לפורטל QQ.com, לאחר שזה עורר את תשומת הלב של הציבור כשתיאר את המפלגה הקומוניסטית הסינית כמושחתת וכחסרת יכולות.

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!