האפיפיור עושה עסקה עם השטן

פרנציסקוס מוכר "שטרות מחילה" למפלגה הקומוניסטית – טוב לא יצא מזה

תמונה: Wikipedia-CC

תמונה: Wikipedia-CC

רודריגו לנסול שחי במאה ה-15 לספירה, שאף להיות אפיפיור, ולא נתן לשום דבר למנוע זאת מבעדו. הוא שינה את שם משפחתו לבורז'ה והחל להתקדם ב"שרשרת הפיקוד בוותיקן" – מהגמון (בישוף) לחשמן (קרדינל) ולבסוף למנהל החצר של האפיפיור. במהלך הטיפוס כלפי מעלה הוא צבר הכנסות מכמה תפקידים במקביל: מנהל מנזרים בספרד ובאיטליה וגם היה מעורה בניהול עסקי הכנסייה. כדי להיבחר לאפיפיור, התפקיד הנעלה ביותר בנצרות הקתולית, הוא שיחד את בוחריו הקרדינלים בסכומי עתק של כסף. על פי המסופר הוא העביר להם פרדים עמוסים במטילי זהב.

האפיפיור נפטר ממתנגדיו הפוליטיים על ידי הזמנתם לסעודות מפוארות שכללו מנות מורעלות

ב-1492 הוא מימש את תכניתו ונבחר לאפיפיור "אלכסנדר השישי". אבל לאפיפיור החדש הייתה תכנית גדולה יותר – להתעשר מתפקיד האפיפיור – ולא היה דבר שיכול היה לעצור אותו. בתור "מוחל החטאים" הגדול ביותר של הנצרות באותם ימים, הוא מכר "שטרות מחילה" שהעידו כי מי שקנה אותם – חטאיו נמחלו. רבים מהצלבנים, שרצו לרצוח את יריביהם, עלו לרגל לרומא כדי לרכוש את השטרות מהאפיפיור ולזכות ב"מחילה" על חטאיהם. האפיפיור יצר עסק משגשג – מאות אלפי אנשים רכשו ממנו את השטרות. בה בעת, הוא נפטר ממתנגדיו הפוליטיים על ידי הזמנתם לסעודות מפוארות שכללו מנות מורעלות. בסיום הארוחה הוא היה מודיע להם שהם הולכים למות, ואז משנה את צוואתם כך שהוא יהיה יורשם היחיד. את אחד ממתנגדיו, נזיר שהעז להתמרד נגד השחיתות המוסרית של הכנסייה, הוא שרף בכיכר העיר.

האפיפיור אלכסנדר השישי | תמונה: Wikipedia-CC

האפיפיור אלכסנדר השישי | תמונה: Wikipedia-CC

כך הפך תפקידו של האפיפיור אלכסנדר השישי, התפקיד הרוחני הגבוה ביותר בנצרות, לתפקיד המושחת והירוד ביותר. האפיפיור, שלא האמין כי ייענש על חטאיו, התפתה על ידי "השטן" לחטוא, וזרע בלבול ערכי עמוק בקרב מיליוני מאמינים.

גם בימינו אנו האפיפיור המכהן, פרנציסקוס, זורע בלבול ערכי, כשהוא יוצא נגד דוקטרינות קתוליות עתיקות. האפיפיור פרנציסקוס החליט "למכור שטרות מחילה" למפלגה הקומוניסטית הסינית ולאפשר לה – ארגון אתאיסטי ואנטי-נוצרי – למנות בישופים בסין. רק תדמיינו מה היה קורה לוּ המפלגה הקומוניסטית הייתה מקבלת אישור למנות רבנים.

"הוותיקן עושה עסקה עם השטן", כתב עורך הדין הסיני צ'ן גואנג-צ'נג במאמר שפרסם ב"רדיו אסיה החופשית" בפברואר האחרון. צ'ן היה לעורך הדין הסיני המפורסם בעולם כשהצליח, בסיוע משרד החוץ האמריקני, להימלט מסין במבצע מסובך, לאחר שהוחזק במעצר בית במשך כמה שנים כי חשף פרשה של הפלות כפויות בסין. "ב-1951 ניתק הוותיקן יחסים עם המפלגה הקומוניסטית הסינית, בדיוק בגלל שאותה מפלגה התעקשה לשלוט בכול – כולל באלוהים", כותב צ'ן, "היא רצתה למנות את הבישופים של הכנסייה הקתולית בסין וכך לשלוט בכנסייה".

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!