החיידקים שמועסקים באגף הבילוש

כבר לא רק טביעות אצבע: חוקרים למדו לזהות פושע על סמך "חותמת" החיידקים שהוא משאיר אחריו בשטח

איור: Fotolia

איור: Fotolia

הבלגן בדירה עלה על כל דמיון. הפורצים לא פספסו שום מגירה או מדף – כל דבר הם הפכו ולא פסחו על שום תכשיט וחפץ יקר ערך – הכול לקחו איתם. מיהם הפורצים המתוחכמים האלו? ואיך, בכל הבלגן הזה, יוכלו השוטרים למצוא קצה חוט שיעזור להם להבין את מה שקרה? החושים החדים של שרלוק הולמס האגדי בוודאי היו מאתרים בחדר כמה ממצאים חריגים, כאלו שיוכלו לרמוז על התסריט ועל הזוויות המפתיעות שלו.

הרכב החיידקים של אדם נגזר מהאזור ממנו הוא מגיע, מהקבוצה האתנית שלו, ממצבו הבריאותי ומהרגליו

פרופ' ג'ק גילברט מאוניברסיטת שיקאגו ותלמיד המחקר שלו, ג'רד המפטון-מרסל מציעים כלי חדש שיוכל לעזור לצוותי הבילוש לא רק לזהות את הפורצים, אלא, גם לספק רמזים לגבי מוצאם האתני, האזור הגיאוגרפי שממנו הם מגיעים ועל הרגלי היום-יום שלהם. לשם כך הם מציעים להיעזר בכ-30 מיליון החיידקים שכל אחד מאתנו פולט לסביבה מדי שעה.

פרופ' גילברט והמפטון-מרסל מתבססים על כך שלכל אחד מאתנו חתימת חיידקים אופיינית וייחודית משלו, מעין חותמת אישית. לאחרונה, הם הצליחו בזירות פריצה שביימו בבתי מגורים בפורט לודרדייל שבפלורידה ובשיקאגו, לזהות את החתימה המיקרוביאלית של "הפורץ", ולהבחין בינה לבין החתימות המיקרוביאליות של יתר תושבי הבית. המפטון-מרסל, המועמד לדוקטורט, הציג בתחילת יוני את הממצאים שלהם בוועידה השנתית של האיגוד האמריקני למיקרוביולוגיה (ASM) שנערכה באטלנטה.

איך הם עשו את זה? למעשה, הם ביססו את המחקר שלהם על מחקרים קודמים שהראו כי החתימה המיקרוביאלית של כל אחד מאתנו משפיעה על הרכב החיידקים המאכלסים את הבית. בכל פעם שאנחנו משוחחים בטלפון או נוגעים בידית הדלת, אנחנו משאירים עליהם את החיידקים האופייניים לנו, ואלו, או לפחות הצאצאים שלהם, נשארים שם אפילו למספר חודשים. כך בעצם, בכל בית קיימת החותמת המיקרוביאלית הייחודית לו, הנגזרת משילוב החותמות האישיות של כל אחד מהדיירים, כולל, כמובן, גם של חיות המחמד אם יש כאלו.

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!