אובמה ממשיך להסתבך

התמיכה בתנועת האחים המוסלמים, העברת הכספים לארגון התומך באל-קאעידה, עצירת כל המבצעים נגד החיזבאללה, הסיוע לרוסיה להפוך למעצמת אורניום והריגול אחרי טראמפ

תמונה: Jim Watson/AFP/Getty Images

תמונה: Jim Watson/AFP/Getty Images

במשך חמש שנים הקפיד צעיר מצרי ומזוקן בשם גהאד אל-חדאד, להגיע לעבודה במשרדי "קרן קלינטון", המעניקה תרומות לפרויקטים ולארגונים שונים ומנוהלת על ידי הזוג ביל והילארי. הקרן העסיקה את אל-חדאד בתפקיד "מנהל אזורי" במצרים, תפקיד שהקנה לו אחריות על קשרי הקרן עם התקשורת המקומית והזרה.

אבל מתברר שלאל-חדאד היה עיסוק נוסף בעת שעבד בקרן קלינטון, בתקופה שבה הילארי הייתה מזכירת המדינה בממשל אובמה – קידום "האחים המוסלמים" במצרים וברחבי העולם. תנועת "האחים המוסלמים" קוראת להשמדת מדינת ישראל ומוגדרת על ידי מספר מדינות ערביות כארגון טרור. בשנה האחרונה שלו בקרן קלינטון שימש אל-חדאד כדובר התנועה, כפי שניתן לראות בראיונות שנתן לתקשורת, ו"כיועץ בכיר לענייני חוץ במפלגתו של נשיא מצרים מוחמד מורסי" (המזוהה עם תנועת האחים המוסלמים), נכתב באתר החדשות של עיתון Egypt Independent.

במאי 2010 אישר ממשל אובמה כי הוא מנסה לפתח "אלמנטים מתונים" בתוך החיזבאללה. למדיניות הזו היו השלכות מרחיקות לכת

חודש לאחר שאל-חדאד עזב את קרן קלינטון, באוגוסט 2012, כדי להקדיש עצמו במשרה מלאה לקידום "האחים המוסלמים", הוזמן נשיא מצרים מוחמד מורסי לנאום במשרדי הקרן בניו יורק. הוא לחץ בחום את ידו של ביל קלינטון וזכה לכבוד של מלכים. באמצע 2013 הודח מורסי במהפכה צבאית, ובאפריל 2015 נידון אל-חדאד למאסר עולם באשמה שזרע כאוס ברחבי מצרים.

כיצד הסתנן אל-חדאד לקרן קלינטון? והאם פקידים בקרן ידעו על השתייכותו הרדיקלית? קלייר לופז, סגנית נשיאה למחקר וניתוח ב"מרכז למדיניות הגנה" (Center for Security Policy) – מכון חשיבה שמושבו בוושינגטון – אמרה בראיון לאפוק טיימס כי זה התאפשר בזכות המדיניות שהפעיל ממשל אובמה בזמנו, לתמיכה ב"אחים המוסלמים". "זו הייתה המדיניות בזמנו – לתמוך באחים המוסלמים במצרים ובחו"ל".

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!