פוליטיקת הזהויות היא הדת החדשה

האם מה שנראה על פני השטח כניסיון לדאוג לקבוצות מדוכאות, לעודד סובלנות וריבוי דעות, הוא למעשה ניסיון לצבור כוח? ומה זה עושה לחברה שלנו?

תמונה: TheEpochTimes

תמונה: TheEpochTimes

בחורף 1873 מצאו את עצמן שלוש בנות מ"לואיס סקול" באוניברסיטת מיסיסיפי חוגגות לבדן בקמפוס את חג המולד בזמן שיתר הסטודנטים נסעו לבקר את משפחותיהם. השהות יחד נתנה להן השראה להקים מועדון סודי שיעודד עזרה הדדית. הן קראו לו "דלתא גאמה" – ראשי תיבות באותיות יווניות ל"עשה טוב" (באנגלית Do Good).

הן לא חלמו שאחוות האחיות שלהן תמשיך ותחיה עד היום ותהפוך לאחווה בין-לאומית גדולה. כיום ישנם 150 סניפים של "דלתא גאמה" הפזורים בקמפוסים ברחבי ארה"ב וקנדה, ויותר ממאתיים קבוצות בוגרות שסיימו אוניברסיטה. "אחוות דלתא גאמה ממשיכה לעורר השראה בנשים באמצעות הערכים שנכתבו בחוקה הראשונה שלנו, שנכתבה על ידי המייסדות שלנו", הן כותבות באתר ומצטטות ממנה:

"מטרתה של האחווה היא לטפח אידיאלים גבוהים של חברות בקרב נשים, לקדם את החינוך שלהן ואת התעניינותן התרבותית, לנטוע בהן תחושה אמיתית של מחויבות חברתית ולפתח בהן את תכונות האופי הטובות ביותר".

המטרה האמיתית שלהם היא להשיג כוח. אין שום דבר מלבד כוח. הדבר הזה רציני – זה הורס את החברה ומביא כאוס

כך קרה לבוגרת סניף דלתא גאמה בשם אדה קומסטוק. ב-1923 היא נבחרה לנשיאת רדקליף קולג' לנשים בעיר קיימברידג' שבארה"ב (היכן ששוכנת אוניברסיטת הרווארד, שהייתה אז פתוחה רק לגברים). עשרים שנה אחר כך היא עזרה להרווארד לקבל את הרעיון שקורסים יהיו פתוחים גם לנשים.

מאז פתחה האוניברסיטה את שעריה, שינתה עוד ועוד את הפילוסופיה שלה, וב-1994 נפתח בה סניף של דלתא גאמה (שנקרא Zeta phi). אולם מה שהתחיל כפתיחות וקבלה של האחר, מתן הזדמנויות שוות לנשים וחופש ביטוי לפרט, קיבל לאחרונה תפנית חדה כש"פוליטיקת הזהויות" חדרה לאוניברסיטת הרווארד.

בהודעה לעיתונות שיצאה באוגוסט השנה, הודיע סניף דלתא גאמה שהוא סוגר את שעריו. הסיבה: סנקציות שהטילה אוניברסיטת הרווארד על תלמידים שישתתפו באחווה השייכת לבני מין אחד. הסנקציות התחילו בדצמבר 2017 כשהאוניברסיטה כתבה שתלמידים החברים בארגונים מהסוג הזה לא יוכלו, למשל, להיות קפטנים של קבוצות ספורט או שלא יזכו למכתבי המלצה לכל מיני מלגות אוניברסיטאיות ולא יקבלו הזדמנויות אקדמיות אחרות. תלמידים השייכים לאחווה ממין אחד הפכו בין לילה למנודים.

בניין באוניברסיטת הרווארד | תמונה: Fotolia

בניין באוניברסיטת הרווארד | תמונה: Fotolia

כתוצאה, כמה מהאחוות החליטו להרכין ראש ולשלב בתוכן מתמודדים מהמין הנגדי. אחרות, כמו דלתא גאמה, החליטו לא להתפשר על המסורת והערכים שעליהם נוסדה האחווה ופשוט לסגור את הסניף.

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!