קלינטון גייט

10 דוגמאות הממחישות כיצד תשלומים שהועברו לקרן קלינטון תורגמו, לכאורה, לטובות פוליטיות

תמונה: Win McNamee/Getty Images

בימים אלה מתפתחת חקירה נגד הקרן של הזוג ביל והילארי קלינטון, בחשד כי כספים שנתרמו לקרן השפיעו על הילארי והביאו לשינוי מהלכים פוליטיים, בעודה מכהנת כמזכירת המדינה של ארה"ב בין 2009 ל-2012 (מה שמכונה Pay to Play). התובע הכללי של מדינת יוטה, ג'ון הובר מוביל כרגע את החקירה.

כדי להבין את היקף הפרשה וחומרתה נתחיל מהעסקאות הגדולות. בין השנים 2009 ל-2012 אישרה הילארי קלינטון, בתור מזכירת המדינה, עסקאות נשק בשווי כולל של כ-165 מיליארד דולר ל-20 מדינות זרות שתרמו לקרן שלה. מדובר בעלייה של 183 אחוז ביחס לעסקאות שאושרו בשלוש השנים הקודמות תחת ממשל בוש (הנשק מגיע מקבלנים אמריקנים או מהפנטגון).

פחות מ-15% מהוצאות קרן קלינטון הגיעו בפועל לצדקה. שנה אחרי שסיימה את תפקידה כמזכירת המדינה – רק 5.7% הגיעו לצדקה

החוק בארה"ב אוסר על מדינות זרות לתרום לקמפיינים פוליטיים כאשר הן מעוניינות לקבל את אישור מחלקת המדינה לרכוש נשק אמריקני. המטרה ברורה: למנוע מצב שתרומותיהן ישפיעו על שיקול הדעת של הפוליטיקאי. אבל החוק אינו מונע מהן לתרום לקרן פילנתרופית הנשלטת על ידי פוליטיקאי. כך מוגדרת קרן קלינטון, אף על פי שתצהיר הקרן למס הכנסה (דוח 990) מגלה כי בשנים 2009-2012, כשהילארי כיהנה בתפקיד מזכירת המדינה, פחות מ-15 אחוז מהוצאות הקרן הגיעו בפועל לצדקה. ב-2014, שנה אחרי שעזבה קלינטון את מחלקת המדינה – רק 5.7 אחוזים הגיעו לצדקה.

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!