איראן הסכימה לסייע לסוריה נגד הסנקציות הבין לאומיות

שגריר איראן בדמשק: הדרך היחידה לצאת מהמשבר היא באמצעות דיאלוג והתייעצות בין הצדדים

יחסי סוריה איראן

שר החוץ הסורי, וליד מועלם (מימין) בפגישה עם סגן שר החוץ של איראן אמיר חוסיין עבדולהיין בדמשק ב-8 פבואר 2012 – צילום: SANA / AFP

מסמכים סודיים שדלפו החוצה מצביעים על כך כי איראן הסכימה לעזור לסוריה לעקוף את הסנקציות הבין לאומיות שהוטלו עליה בשל הריגת אזרחים, כך מדווח השבוע העיתון Outcome Magazine במהדורת האינטרנט שלו.

המסמכים שהושגו על ידי מתקפת האקרים של קבוצת "אנונימוס" מתארים מגעים בין שתי המדינות כולל העברת למעלה ממיליארד דולר מאיראן לסוריה, כך מסר עיתון "הארץ" ביום ראשון.

שגריר איראן בדמשק, מוחמד רזה ראוף שיבאני התראיין ביום ראשון לטלוויזיה הסורית ואמר כי הדרך היחידה לצאת מהמשבר היא באמצעות משא ומתן בין הצדדים ודיאלוג משותף. לדבריו מה שמתרחש עתה בסוריה הוא "עניין פנימי" ואיראן מתנגדת בתוקף לכל התערבות בסוריה ובמיוחד התערבות צבאית.

דמשק מצידה מאשימה את קבוצות "פורעי החוק הטרוריסטיות" "המפרות את השקט" וטוענת כי כל המהומות מאורגנות מחוץ למדינה, כך מוסרת רשת הטלוויזיה האיראנית באנגלית PressTv .

ובינתיים המהומות בסוריה נמשכות. ארגון הפיקוח הסורי לזכויות האדם שבסיסו בבריטניה מדווח כי ביום שני נהרגו בעיר רסטאן שבמחוז חומס 3 חיילים לפחות תוך כדי ניסיון השתלטות של הצבא על המקום המוחזק בידי המורדים. רשת הטלפונים בעיר לא עובדת כהלכה ולא ניתן להתקשר לאזרחים. ההתקפה התרחשה יום לאחר שהליגה הערבית קראה למועצת הביטחון ליצור כוח שמירה על השלום בסוריה והפצירה במדינות ערב להחריף את הסנקציות על דמשק.

סוריה הגיבה מידית בדחייה של המהלכים. סוכנות הידיעות הראשית שלה "סאנה" הודיעה כי דמשק מתנגדת להצעות הליגה שהתקבלו ללא השתתפות של נציג סורי. עוד מדווחת "סאנה" כי שגריר סוריה בליגה הערבית, אחמד יוסף, אמר שערב הסעודית וקטאר "חיות במצב של היסטריה אחרי שנכשלו במועצת האו"ם לקרוא להתערבות חיצונית בענייני סוריה ולכפות סנקציות על העם הסורי".

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!