חג של אביב ופריחות

נוריות

קטיף נוריות במושב קדמה – צילום: ציפי ניצן

עם בוא האביב שבפתח יש באוויר ריח מתקתק, נקי. אוויר רענן הנותן לנו תצוגה ברורה של הכוכבים בשמי הלילה. הערבים לאט לאט מתמלאים באוויר לח וחם, ובכל פינה יש ניחוח אדמתי בשילוב עם כלורופיל ופרחים ריחניים.

הגשם ששטף אותנו בשבועות האחרונים פינה את מקומו לשמש חמימה והכול בטבע הולך וגדל. הזרעים שזה עתה נבטו הפכו לפרחים והטבע שב ומתחדש.

תורמוסים

תורמוסים בכפר הנופש גונן – צילום: עומר שביט

כשהפריחה האדומה של הכלניות והפרגים אט אט נעלמת מעיננו, הלב לא יכול שלא להימחץ טיפה. נראה שכל מה שנותר הוא רק להמתין לאצילים שבפרחים: אירוסים במגוון צבעים, צבעונים ואדמוניות החורש. אולם חג האביב והפריחה עומד בהבטחתו והארץ החלה להיות מוצפת בשלל פרחים בצהוב וסגול של תורמוסים, צהרון מצוי והסחלבים למיניהם.

אירוסים

אירוס שחום בגבעות גורל. ניתן לראות אותם בצדי הדרך על כביש 40 בדרך לבאר שבע – צילום: בן קמינסקי/אפוק טיימס

זה הזמן לצאת ולטייל בהרי יהודה שם בן-סחלב צריפי וסחלב פרפרני יצבעו לכם את היום בסגול וורוד, בהרי הגליל והגולן שם תוכלו ליהנות לא רק ממזג אוויר טוב אלא גם מפריחה בצבעי סגול, כחול וצהוב ואף לשאוף רחוק אל הנגב, שם שלל אירוסים יקבלו את פניכם. מיני הפרחים השונים פורחים בזה אחר זה ולכל קבוצה יש את יום הבכורה שלה בה היא פותחת את פניה לעולם, חלקם של הפרחים בעלי ריח מעודן שממלא את האוויר בריח אביבי וחלקם פורחים במלוא העוצמה של הצבעים ומפיצים לכל עבר ריח מתקתק.

הכול גדל מהר! כל יום מביא שינויים. הטבע הוא מקום קטן ומקסים להשתקפות ומנוחה מהעולם הגדול וההומה.

תל אביב

תל אביב פורחת – יאירה יסמין/אפוק טיימס

האביב הוא הזמן האהוב עלי לטייל בעיר. שדרות עצים מתפרצים בפריחתם היפה לרחובות, מבשרים על תחילתו של עוד קיץ מושלם. זהו זמן נפלא לצאת לטיול קצר קרוב לבית, כאשר הגשם הבלתי פוסק של החורף שוטף את העיר, ואחר כך מותיר אותה להתחמם בשמש הנעימה והלא פולשנית.

בנסיעה מחוץ לעיר אפשר לראות שפע של פריחה צהובה: חרציות למיניהן בגדלים שונים כאילו אינן מאותה משפחה, פרחי חרדל בצבעי צהוב בהיר ונמוכים עוד יותר, ממש על הקרקע-פרחים זהובים שלכל אחד שם פרטי משלו.

שום

פרחי שום לבנבנים פורחים – צילום: יאירה יסמין/אפוק טיימס

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!