מה באמת עומד מאחורי הקנוניה לסילוק גוגל מסין?

פרשנות: לאור החדשות האחרונות נראה כי פרישתה המאולצת של גוגל מסין הייתה חלק ממזימה כוללת

סין

איור: ג'ף ננרלה, TheEpochTimes

מקור מהימן בבייג'ינג חשף לאחרונה כי הפסקת הפעילות של גוגל בסין אורגנה על ידי ראש מנגנוני הביטחון של סין ג'ואו יונג-קאנג, ועל ידי ראש המפלגה הקומוניסטית הסינית (המק"ס) בצ'ונג-צ'ינג אשר הודח לאחרונה, בו שי-לאי. לי צ'אנג-צ'ון, ראש משרד התעמולה של סין, שיחק גם הוא תפקיד מרכזי בפרשה.

המזימה של הדמויות הפוליטיות שהוזכרו לעיל הייתה לגרום לסילוקה של גוגל מסין, וכך להפוך את "באידו", מנוע החיפוש הסיני, לגדול ביותר בשוק מנועי החיפוש בסין. בתמורה, "באידו" שהרוויח מכך, יאפשר לדמויות שהוזכרו להשתמש בתוצאות החיפוש שלו למטרותיהם הפוליטיות. למשל, הם יוכלו להסיר את הצנזורה במנוע החיפוש שמונעת פרסום מאמרים המשמיצים את מנהיגי סין המכהנים – ראש הממשלה וון ג'יא-באו, ומזכיר המפלגה הו ג'ין-טאו.

כמה חודשים לאחר שנרקחה המזימה, החלו פעולות הדרגתיות לסילוקה של גוגל מסין. בתחילה הואשמה גוגל בהפצת פורנוגרפיה באינטרנט בסין, ולאחר מכן, בדצמבר 09, הותקף שירות הדואר שלה – Gmail. לבסוף, ביוני 2010, הפנתה גוגל את המשתמשים בסין למנוע החיפוש שלה בהונג-קונג. מאז, השתלטה באידו על נתח שוק מנועי החיפוש בסין.

להמשך קריאה: CHINABIZ.co.il

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!