וידאו: צ'ן גואנג-צ'נג נוחת בארה"ב ומדבר עם עיתונאים

צפו במסיבת העיתונאים שכינס פעיל זכויות האדם הסיני, זמן קצר לאחר שנחת בארה"ב

צ'ן גואנג-צ'נג

צ'ן גואנג-צ'נג במחווה לצד אשתו, רגע לפני מסיבת העיתונאים – צילום: Andy Jacobsohn/Getty Images

 פעיל זכויות האדם העיוור צ'ן גואנג-צ'נג נחת הלילה (שבת) בארה"ב עם אשתו ושני ילדיו, ומיהר לקיים מסיבת עיתונאים. זה יום משמח לפעילי זכויות אדם, פוליטיקאים ותומכים שעזרו לצ'ן להילחם על חרותו.

בריחתו הדרמטית של צ'ן ב-22 באפריל ממעצר הבית שבו היה נתון בעיר מגוריו בפרובינציית שאן-דונג, משכה תשומת לב בין-לאומית והפכה למוקד ביחסי סין-ארה"ב. צ'ן הגיע לשגרירות ארה"ב בבייג'ינג ב-27 באפריל, אך בעקבות לחץ שהפעילו הרשויות בסין הוא עזב את השגרירות ב-2 במאי. הרשויות איימו כי יפגעו במשפחתו אם לא יעזוב מיד את שגרירות ארה"ב. בו-זמנית, נרקמה עסקה שתאפשר לו להישאר בסין וללמוד באחת האוניברסיטאות במדינה.

אולם, העסקה החלה להיראות לא אטרקטיבית עבור צ'ן בעת שקיבל טיפול רפואי בבית חולים. כוחות ביטחון סיניים שנכחו בבית החולים דאגו לבודד אותו, הכו חברים שניסו לבקרו והמשיכו לרדוף את משפחתו. כשצ'ן הביע לבסוף את רצונו לעזוב את סין, ג'רום כהן, פרופסור ומומחה לחוק הסיני באוניברסיטת ניו יורק, הזמין את צ'ן לאוניברסיטה ובכך מנע מבוכה דיפלומטית בין ארה"ב והמשטר הסיני. תהליך עזיבתו של צ'ן הושלם ב-19 במאי.

וידאו ממסיבת העיתונאים מאת חדשות NTD:

{flvstart}chen-guangcheng{/flvstart}

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!