זהירות – בולענים בבייג'ינג!

בולענים אינם תופעה ייחודית לים המלח. במרכז בייג'ינג נפערו לאחרונה מספר בולענים שהפריעו לשלוות התושבים

בולען

הבולען שנפער פתאום בדרך להולכי רגל – צילום: NTDTV

ב-31 ביולי, בדיוק בשעה 16:02, התמוטטה הדרך להולכי רגל בצפון בייג'ינג. אדם נפל לפתע לבור שנפער ויצא ממנו עם שריטות קלות בלבד. מתברר שהדרך התמוטטה לאחר שהתמוטט פיר להעברת כבלי חשמל.

לאחרונה עלה בבייג'ינג מספר מקרי התמוטטויות הכבישים והופעתם הפתאומית של בולענים.

בולענים באתרי הקמת הרכבת התחתית בבייג'ינג

בייג'ינג

התמוטטות הכביש באתר הקמתו של קו מספר 6 של הרכבת התחתית- צילום: NTDTV

ב-21 ביולי סבלה בייג'ינג מהגשמים העזים הראשונים של העונה הגשומה, שירדו במשך שעות ארוכות. הגשמים הביאו להתמוטטותו של קו הרכבת התחתית מספר 6 ברחוב ג'ין-טאי. הגשמים העזים חדרו לבסיס הכביש ושטפו אותו. מדווחים כי פרויקט הרכבת התחתית של בייג'ינג ההולך ונבנה מתחת לכביש, לא נפגע, רק פני הכביש התמוטטו. חלקים אחרים של התחנה לא נפגעו ולא צפוי פיגור בלוח הזמנים של הקמת הקו.

זה אינו מקרה ההתמוטטות הראשון במסלול הקמת מערכת הרכבת התחתית בעיר. ב-25 באפריל 2011, כביש ברובע פנג-דאי שבבייג'ינג התמוטט לפתע ומשאית עמוסת אדמה נפלה לתוך הבולען שנפער. הקטע שהתמוטט הוא של קו מספר 10 הנמצא בבניה אף הוא. עומקו של החור שנוצר מההתמוטטות הגיע ל-20 מטר.

NTDTV

משאית נופלת בחור שנפער בכביש, קרוב לאתר הקמת הרכבת התחתית – צילום: באדיבות אתר news.163.com בשפה הסינית

בעקבות הכתבה, בבלוג של רשת הטלוויזיהNTDTV המשדרת בסינית ובשפות נוספות, הגיב אחד הגולשים: "האמרה 'השמיים נופלים והארץ מתמוטטת' היא מיתוס, אבל לאחרונה כבישים רבים על פני הארץ מתמוטטים, אני שואל את עצמי האם השמיים ייפלו אף הם".

הכתבה באנגלית התפרסמה כאן.

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!