סין: אב מודאג החליט לגדל עזים במקום לקנות חלב

כדי להבטיח חלב ראוי לשתייה לתינוקת שלו, החליט תושב סין לגדל עזים על גג ביתו

סין

העזים מטיילות בביתו של האב המודאג, וויי – צילום: news.163.com

ווי שינג-יו (36), סוחר משקאות ממחוז הוּ-ביי שבסין, שמע ידיעות חוזרות ונשנות על אבקות חלב סיניות לתינוקות הנגועות בחיידקים או בחומר הפלסטי הרעיל מלמין. "כל אבקות החלב המזוהמות היו מחלב פרות, אז החלטנו לנסות חלב עזים", סיפר ווי.

במשך חודשיים שתתה אשתו רק חלב עזים, עד שווי קרא באינטרנט דיווחים חדשים שבהם נכתב כי גם חלב עזים מזוהם בחיידקים.

דאגתו מכך שביתו התינוקת תשתה בטעות חלב מזוהם, הובילה אותו להחלטה לגדל בביתו עזים, להאכיל אותן במזון שהוא מגדל על אדמתו, ולחלוב אותן מדי יום. שתי עזים שוויצריות מסוג "סאנן" הוסעו ברכבת מבייג'ינג לביתו של ווי, נסיעה שארכה 17 שעות. כל אחת מהן עלתה לו כ-3,000 יואן (472 דולר) והוא מגדל אותן על גג ביתו הפרטי בן ארבע הקומות.

הסתגלות לא פשוטה

ווי הספיק לחלוב אותן כבר לפחות 300 פעם. מדי יום, שתי העזים מספקות במשותף כשישה ליטר חלב. וויי שתל בגינת ביתו כארבעה דונמים של דשא מיוחד מטייוואן המועדף על העזים. כדי להכין לעזים את מזונן הוא קוצר מדי שבוע את החציר, שאינו מכיל אנטיביוטיקה, ומערב בו אספסת, גרעיני תירס, שעועית וגרגרי אורז שבורים.

סין

וויי חולב את העזים שלו מדי יום – צילום: news.163.com

בתו של וויי החלה לשתות את חלב העזים כמרכיב העיקרי בתפריט שלה. גם קרוביו ושכניו של וויי נהנים מחלב העזים. לאחרונה הוא רכש שלוש עזים נוספות ועכשיו החלב כבר מספיק לכל המשפחה.

מה אומרים על זה ברשת?

גולשים הגיבו לידיעה באינטרנט, הנה שתיים מהתגובות:

*  "אז נפתרה בעיית אספקת החלב לתינוקת הצעירה, אבל מה לגבי בטיחות המזון שהיא תאכל מאוחר יותר, כשתגדל? אילו חיים עצובים יש לנו הסינים".

*  "מרגע שהידיעה פורסמה, אני חושש שפקידי מחלקת האכיפה עלולים להחרים בקרוב את העזים".

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!