דעה: גסיסתה של כת המאמינים בכלכלת סין

שחיתות-חובות-בועת נדל"ן? את כת המאמינים זה לא מעניין

סין

המשקיעים לא עיוורים למצב. הם פשוט מתעלמים ממנו – צילום: cc by MacQ, flickr

לתושבי הונג קונג היסטוריה ארוכה של חוסר אמון בסין. עיר זו, אחרי הכול, הייתה מושבה של האימפריה הבריטית במשך יותר מ-100 שנה, ונמצאת תחת השלטון הסיני רק 15 שנה.

בהונג קונג נדיר למצוא דעות שליליות על בריטניה (משום שלרוב התושבים אין כל מושג על התקופה ההיא), אבל בהחלט אפשר לשמוע בה המון דברים רעים על סין, במיוחד על המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס). חלק מתושבי הונג קונג פשוט לא נותנים בה אמון. אחד הדברים המעניינים הוא הספקות של תושבי הונג קונג לגבי עוצמתה הכלכלית של סין ולגבי יכולתה של האליטה הפוליטית שלה לנהל את הכלכלה.

בטרם העברת השלטון, הונג קונג הייתה עיר עשירה בעוד שסין הייתה מדינה ענייה מאוד, מטונפת ופרימיטיבית יחסית. בעבר, תושבי הונג קונג נהגו לנסוע לסין כדי לרכוש מוצרים זולים במיוחד. כיום, המצב התהפך: תושבי סין נוסעים להונג קונג כדי לקנות מוצרים יקרים במיוחד. מקומות שבעבר שימשו בסין כחוות חקלאיות, מלאות כעת בבניינים מודרניים. התשתיות בערים הגדולות משתפרות, ולעתים רמתן עוברת אף את רמת התשתיות של הונג קונג.

להמשך קריאה: CHINABIZ.co.il

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!