ההאטה הכלכלית בסין פוגעת במסעדות

מדי חודש נסגרות כ-15 אחוז מהמסעדות

סין

טבחים מכינים כופתאות במסעדה בבייג'ינג בתחילת השנה – צילום: Ed Jones/AFP/Getty Images

במחצית הראשונה של 2012 נסגרו מדי חודש כ-15 אחוז מהמסעדות בסין, מדווח "איגוד המטבח הסיני" – סימן נוסף להאטה בכלכלת סין.

נתונים שאסף האיגוד מראים שתעשיית המזון והמשקאות בסין האטה לנקודת שפל שלא הייתה כמותה מאז שנת 2000, להוציא את תקופת התפרצות הסארס ב-2003.

הנתונים מראים שבמחצית הראשונה של השנה, הייתה ירידה של שלושה אחוזים בקצב הצמיחה של תעשיית המזון והשתייה בסין, לעומת אותה תקופה בשנה שעברה.

ג'נג, שמסכימה להזדהות בשמה הפרטי בלבד, מנהלת בשנגחאי את רשת המסעדות "הסיר החם הסיני". לדבריה, "אם אתה מעלה את המחיר, אתה דוחף את הלקוחות החוצה. אבל אם אתה לא מעלה מחירים, קשה להחזיק את העסק כי מחירי הרכש גבוהים מדי". היא מעריכה שבקרוב מסעדות רבות בגודל בינוני ייסגרו בגלל עזיבת הלקוחות והעלייה במחירים.

היא ציינה גם שלדעתה, ניתן לייחס את ההאטה בענף גם לבעלי מסעדות המשתמשים בחומרי גלם מאיכות נמוכה, בשמן ממוחזר או "שמן ביבים".

טאנג, מנהל רשת המסעדות שיאו-גיאנג-נאן בעיר הדרומית גואנג-ג'ואו, מסכים איתה: "בחודשים האחרונים מחירי הרכש עלו בשיעור של 30-20 אחוז, ועלות כוח העבודה גדלה בכ-10 אחוזים", הוא סיפר לאפוק טיימס. טאנג הוסיף כי הרווחים של הרשת שלו ירדו בכ-30 אחוז בהשוואה לשנה שעברה".

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!