סרט חדש: "מוות בידי סין"

צפו בטריילר לסרט הדוקומנטרי שיצא בארה"ב

מוות בידי בסין

אן לאו, פעילת זכויות אדם שהשתתפה בהפגנת הסטודנטים בכיכר טיאננמן ב-1989, הגיעה להקרנת הבכורה. לאו טוענת שהסרט חושף את האמת מאחורי המפלגה הקומוניסטית הסינית – צילום: רובין קמקר, אפוק טיימס

בחודש אוגוסט עלה לאקרנים בארה"ב סרט חדש ששמו המקוצר בעברית: "מוות בידי סין", ושמו המלא באנגלית: “Death by China: One lost job at a time”.

השם צלצל לי מוכר, ולא במקרה. מתברר שהסרט, בבימויו של פיטר נבארו, מבוסס על ספר שתכננתי לקרוא שכתב נבארו עם שותפו גרג אוטרי, עליו כתבנו כאן. הספר, ממש לא במקרה, נקרא כמו הסרט: "מוות בידי סין".

לספר, שהבטיח לנפץ עבורי את אשליית "הנס הסיני" (סין מודרנית שמתקדמת לעבר רפורמות פוליטיות וסין קפיטליסטית שמייצרת צמיחה גלובלית – היא אשליה שאנחנו משלמים עליה מחיר כבד), עוד לא הספקתי להגיע. בינתיים גם לא לסרט שמוקרן רק בארה"ב.

מי שכן הגיע להקרנת הבכורה של הסרט הוא רובין קמקר מהאפוק טיימס שסיפק לנו את התמונות וניתח את הסרט מרוב היבטיו. בבלומברג ביזנס-וויק התפרסם ראיון עם נבארו שאפשר לקרוא כאן.

בטריילר לסרט אי אפשר לפספס כמה דמויות ידועות, כמו גורדון צ'אנג, מחבר הספר "נפילתה הקרובה של סין", שהתראיין אצלנו לכתבה על בריחת הון מסין; וחבר הקונגרס דנה רורבאקר שהעניק בעבר ל-CNN את אחד הראיונות שקשה לשכוח.

[youtube id="W0VjwU8cWEw" width="600" height="340" position="left"]

הכתבה המקורית באתר: CHINABIZ.co.il

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!