כלכלת סין חוזרת לעבוד על סטרואידים

באוגוסט הוזרמו לבנקים בסין 344 מיליארד יואן. מאיפה הכסף ולמי הוא הולך?

סין

הבנק המרכזי של סין (PBOC) – צילום: MARK RALSTON / AFP

האבא של הבנקים הסיניים – הבנק המרכזי של סין (PBOC), הקצה בחודש אוגוסט 344 מיליארד יואן לבנקים הסיניים שבפיקוחו. בחודש הקודם (יולי) הוא הזרים לבנקים 84 מיליארד יואן נטו.

הבנק המרכזי מזרים את הכספים לבנקים שמלווים אותם לגורמים שונים, ועוד נחזור בהמשך כדי לדבר איך זה עובד. הוא מזרים את הכספים כי הכלכלה הסינית נמצאת בנתיב המכונה "נחיתה קשה", שמשמעותו שהכלכלה עשויה לצמוח בקצב איטי יותר מהמקובל בשנים האחרונות (אפילו מתחת ל-7%-6.5%). אם היא תצמח בקצב איטי יותר, עלולים להתרחש כמה דברים לא נעימים.

דוגמה אחת לכך היא סקטור הנדל"ן של סין. אם הבנק המרכזי לא יזרים כספים לבנקים שמתחתיו, הבנקים שמתחתיו יפסיקו בשלב מסוים להזרים כספים לחברות הנדל"ן. אם חברות הנדל"ן יפסיקו לקבל מהבנקים מימון שוטף לפעילותן הן יהיו בבעיה, כי רובן אינן רווחיות מספיק כדי לממן את פעילותן (ליהמן ברדרס, בר סטרנס ו-AIG – כמו גם סוכנויות המשכנתאות פאני מיי ופרדי מק – דיווחו שהן רווחיות כל עוד המימון שקיבלו היה זול ומחירי הנדל"ן היו בעליה).

להמשך קריאה: CHINABIZ.co.il

Leave a Reply

הירשמו לחשבון ניסיון

ותוכלו לקרוא את כל הכתבות למשך 24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

במילוי הפרטים ולחיצה על כפתור אני מאשר/ת קבלת דיוור פרסומי ותוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה מאת אפוק טיימס ישראל. אנחנו לא אוהבים ספאם. לכן מתחייבים לא להעביר את פרטיך לגורם שלישי כלשהו.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!