עוגיות ריבה באפייה ביתית

עוגיות שילדים וגדולים לא יכולים לעמוד בפיתוי שלהם - אפשר לאפות עם הילדים בימי חורף גשומים

30/11/2008 יאירה יסמין - אפוק טיימס ישראל
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

עוגיות ריבה
עוגיות הריבה של "חטאים מתוקים" - צילום דן פרץ
המורה שלי לקונדיטוריה היתה אומרת תמיד: "אל תאפו עוגיות גדולות, עוגיות גדולות אופים רק ב...." וכאן הייתה נוקבת בשמה של אחת הערים בארץ. ואת ההערה הזו, ועוד הערות רבות טובות אחרות אני זוכרת היטב ומיישמת אותן כי באמת עוגיות קטנות הן חמודות הרבה יותר מן הגדולות. בכל מקרה יש תבניות מחורצות חמודות (חותכנים) שאפשר להשיג בחנויות האפייה בדרום תל אביב. למשל בגרובשטיין שהוא גם בית ספר לבישול וגם חנות אדירה עם מבחר אדיר של מוצרי אפייה ברחוב החלוצים 18 בתל אביב, טלפון: 03-6839639.

ועתה למתכון העוגיות החורפי שלנו.

קונדיטוריית "חטאים מתוקים" מנווה צדק תל אביב נאותה לחשוף בפנינו את מתכון עוגיות הריבה שלה. בקונדיטוריה עצמה הם מכינים את העוגיות עם תבניות בצורת לב, מי שרוצה דווקא לגשת אל הקונדיטוריה ולטעום וגם לקנות, יכול לגשת אל רשת AM:PM, רשת 'טיב טעם', או לחפש אותן במעדניות המובחרות ובסניף הקונדיטוריה ברחוב שבזי 67 פינת יהושע התלמי 8, נווה צדק, תל אביב.

ולאלו המעונינים להכינם בבית לפניכם המתכון שגם הילדים יכולים ליהנות ממנו.

רכיבים 

 - 300  גרם קמח
 - 200 חמאה
 - ביצה
 - שקית סוכר וניל
 - 100 ג' אבקת סוכר

אופן ההכנה

* ללוש את המרכיבים לבצק חלק, לקרר כשעה.

* לרדד את הבצק על משטח מקומח ולקרוץ עם חותכן לב, שורה אחת לבבות רגילים ובשורה המקבילה עוד שורת לבבות.
בשורה הזו יש לעשות עוד עיגול קטן באמצע העיגול.

הערה: אפשר לקנות בגרובשטיין חותכנים שאחד מהם יחתוך את העוגיה בצורה מלאה והשני יחרוץ אותה עם העיגול כך שלא תצטרכו לעמוד ולחתוך כל עוגיה ועוגיה.

* מניחים על גבי נייר אפיה, ואופים בחום בינוני עד הזהבה (זהירות - הן נאפות מהר, זמן אפיה: 8-9 דקות). לאחר שהעוגיות האפויות התקררו, מורחים מעט ריבת תות, מניחים מעל את העיגול בעל החור באמצע, ומפזרים אבקת סוכר. החלק עם הריבה סופג את אבקת הסוכר ונשאר צבעוני ומבריק.

הערה: עדיף לחמם את הריבה עם מעט מים לדילול ולהכניס לתוך מזלף עם פיה העטוף במגבת. כך אפשר לדייק יותר , אחרת, אם הריבה תעבור את שולי העוגיה זה לא אסתטי.

כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון עוגיות ריבה באפייה ביתית

-->
Feedback Form