הלהקה שעולה ופורחת

חרף המשבר הכלכלי שפקד את ארה"ב להקת Divine Performing Arts עולה ומשגשגת וכובשת את לב הקהל

15/02/2009 וון הואה - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

להקת  Divine Performing Arts
המופעים של להקת Divine Performing Arts עולים ופורחים – צילום: The Epoch Times
ניו יורק – אחרי חג המולד הגיע המשבר הכלכלי גם לברודווי ומחזות זמר נאלצו לרדת מהבמה בשל מכירת כרטיסים דלה. בתחילת ינואר דיווח העיתון "ניו יורק טיימס" כי תשעה מופעים ירדו, ביניהם "פרנקנשטיין הצעיר", "בואינג-בואינג", "13" ו"גריז". אפילו "היירספריי", שזכה להצלחה מאז 2002 ולפרסום רב בניו יורק, נסגר.

למרות העונה הקרה האופפת את תעשיית הבידור, אנשים רבים הופתעו לגלות שהמופעים של להקת ( Divine Performing Arts DPA) עולים ופורחים.

נסיקתה של Divine Performing Arts

קהל מריע
הקהל מריע בתום המופע בסן פרנציסקו - צילום: The Epoch Times
ממש כמו באחד מריקודי המופע – "עוף החול העל-טבעי" – להקת Divine Performing Arts מחייה את התרבות והמסורות העתיקות של סין שדוכאו וכמעט חוסלו על ידי המשטר הקומוניסטי בסין בשנות "מהפכת התרבות הגדולה" (1966-1976).

להקת Divine Performing Arts, שבסיסה בניו יורק, היא ארגון שלא למטרות רווח הכולל רקדנים, כוריאוגרפים, מוסיקאים מצטיינים; ארגון שאינו תלוי במשטר הקומוניסטי בסין.

הסיפורים, המיתוסים והאגדות מסופרים במופע באמצעות השילוב בין ריקוד סיני קלאסי, מוסיקה תזמורתית חיה, מסכי רקע דיגיטליים וזמרים ונגנים סולנים.

הריקוד הסיני הקלאסי הוא תחום אמנות ייחודי שנוצר לפני 5,000 שנה בתרבויות הסיניות שיונקות את השראתן מעולמות עליונים. הסינים הקדמונים רקדו כדי להביע כבוד כלפי השמים והאלים, להראות את הערכתם לחיים וליקום ולהלל את טוב הלב והמוסר.

התזמורת של Divine Performing Arts משלבת כלי נגינה מערביים וסיניים ליצירת צליל ייחודי ויפהפה. כיום זו התזמורת היחידה בעולם הכוללת גם כלים מערביים וגם כלים סיניים.

סיבוב ההופעות של 2009 בעיצומו

במשך פחות מחודש הופיעה Divine Performing Arts בעשר ערים ברחבי ארה"ב בהן: פילדלפיה, אטלנטה, דטרויט, דרהאם (צפון קרוליינה), פורט לודרדייל (פלורידה), לוס אנג'לס, סנטיאגו, סן פרנציסקו ובאוטווה בקנדה. להקת Divine Performing Arts עולה ומשגשגת בכל מקום, קרן אור מבין ענני המשבר הכלכלי.

כשהופיעה בדטרויט ב-30 בדצמבר נדמה היה שאנשים שכחו את מאבק ההישרדות של תעשיית הרכב המתרחש בתקופה האחרונה. כמעט שלא נותרו מקומות ריקים באולם. הקהל נשבה כליל בקסמי העולם המופלא שהציגה להם הלהקה.

מר מאספילד, מומחה בעל שם עולמי בתחום הסטריליזציה הרדיואקטיבית, אמר לאחר שצפה במופע: "המופעים של DPA הם מן הטובים בעולם ורמה הגבוהה ביותר. היא מציגה לבני אנוש תקווה לעתיד. DPA מלמדת אותנו להתעלות מעל כל הקשיים שאנו פוגשים בעולם. המופע מאוד מעורר השראה והוא הגיע בדיוק בזמן".

בלוס אנג'לס, עיר המשופעת בכוכבים, שמונת המופעים של DPA העלו זיכרונות יפים בקרב 16,000 צופים בני לאומים שונים. שחקנים, זמרים, מוסיקאים, תסריטאים, סופרים, ציירים, אמנים חזותיים ומעצבי אופנה תארו את המופע במילים כמו: "יפהפה, מדהים, אלגנטי, מלא שלווה, נשגב, נהדר, מצוין ומעל ומעבר".

הכרטיסים למופעים אזלו

במשך השבועות האחרונים, כל שלוש הלהקות של ה-DPA הופיעו בצפון אמריקה באולמות מלאים. הכרטיסים לרוב המופעים בקנדה אזלו ובהם ארבעת המופעים שהיו בתחילת ינואר ב"מרכז הלאומי לאמנויות" באוטווה. היו שהגדירו את המופעים כ"מאורע היסטורי, 97 אחוז מהכרטיסים נמכרו". נמכרו אפילו כרטיסים למקומות שבדרך כלל אינם פופולריים בצדי האולם.

ב-28 בדצמבר הופיעה DPA במרכז לאמנויות הבמה בדרהאם שבצפון קרוליינה. כמה ימים לפני המופע אזלו כל הכרטיסים. בשל הביקוש הסכים התיאטרון למכור מושבים צדדיים שלא היו אמורים להימכר בתכנון המקורי. 2,700 כרטיסים נמכרו בסך הכול, והאולם היה בתפוסה מלאה.

ב-30 בדצמבר הופיעה DPA בפעם הראשונה בדטריוט, ב"מרכז פורד לאמנויות". האולם היה בתפוסה מלאה ובתום המופע הקהל קם על רגליו ומחא כפיים במשך דקות ארוכות.

DPA פותחת מודל חדש

מבקרים ציינו מספר סיבות לפריצתה של Divine Performing Arts על אף המצב העגום בצל המיתון הכלכלי. הראשונה היא הרמה הגבוהה של המופע. בכל היבטי המופע: ריקוד, מוסיקה, תפאורות, תלבושות, סיפורים – בכולם מציגה הלהקה רמת מצוינות מהטובות בעולם. נוסף על כך DPA נוגעת בלבם של האנשים ועוזרת להם להתחבר לאני הפנימי שלהם.

בהשוואה לסגנונות של מופעי אמנות מודרניים, הקהל מוצא בלהקת DPA משהו עמוק ומרגש. עוד ועוד אנשים מתמלאים מטוב הלב והיופי הטהורים שמעבירה הלהקה ומוצאים משמעות חדשה בחייהם. אנשים רבים בתעשיית הבידור ניבאו כי DPA תייסד סגנון חדש של אמנויות הבמה, סגנון שידהים את העולם.

מאדם לאדם ומלב אל לב

המופע גורם לאנשים להכיר ולהוקיר את התרבות הקלאסית האותנטית בת 5,000 השנה של סין. הוא גם מעודד אנשים לשוב ולהתבונן מחדש בעולם המודרני ובאנשים ובאירועים שסביבם. יש רגעים במשך המופע שבהם אולם התיאטרון, המלא באלפי אנשים, שקט כמו שדה חיטה. במשך המופע הצופים בקהל מרגישים כאילו הם עפים ברחבי היקום ומטיילים בין שמים וארץ.

רבים מהאנשים בקהל באו לצפות במופע לאחר שקיבלו המלצה מבני משפחתם או חבריהם. צופים רבים התרגשו עד דמעות ואמרו שמעולם לא התרגשו כל כך ממופע אמנות. אנשים אלה חוזרים שוב עם בני משפחתם וחבריהם כדי לראות את המופע ביחד. אנשים מספרים על להקת DPA לאחרים, מעבירים את השמועה מלב אל לב. לכן, אין זה משנה עד כמה חמור המשבר הכלכלי, תהילתה של להקת DPA יוצאת למרחוק במהירות, בשקט ובטבעיות.

אפוק טיימס גאה לתת חסות לסיבוב ההופעות העולמי של Divine Performing Arts בשנת ‏2009.

למידע נוסף בקרו באתר: www.divineperformingarts.org

הכתבה המקורית באנגלית
כתבות נוספות במדור תרבות
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי תרבות הלהקה שעולה ופורחת

-->
Feedback Form