המלצה על סרט: "אולי תתבגר?" (Swing Vote)

קומדיה חדשה לכל המשפחה בכיכובו של קווין קוסטנר, דניס הופר והילדה המקסימה, מדלן קארול

10/04/2009 יאירה יסמין - אפוק טיימס ישראל
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

Swing Vote
קווין קוסטנר ומדלן קארול
בארצות הברית שבעבר לא אהבו לדבר על פוליטיקה, השתנו הזמנים מאז שאובמה הפך לכוכב. פעם היה קשה למשוך את הנוער האמריקני להתעניין בפוליטיקה והיום כל זב חוטם יודע הכול על האיש הזה ועל מהלכיו. גם המפיקים ההוליוודיים החלו לנער את האבק מעל התסריטים הפוליטיים והעזו להוציא קומדיה המציגה מצב אבסורדי שבו אדם אחד פשוט מכריע את מערכת הבחירות לנשיאות.

באד ג'ונסון (קווין קוסטנר) הוא גבר לא צעיר, לא חכם במיוחד וללא שאיפות, למעט משחק ביליארד ושתיית בירה. הוא פרוד מאשתו ומגדל את בתו בת ה-12 מולי ( מדלן קארול הנפלאה) שניחנה במידה רבה של אינטליגנציה רגשית וחוכמת חיים, ולמעשה מגדלת את אביה במקום שזה יגדל אותה.

חייהם של השניים משתנים כאשר הילדה גורמת במקרה לשורת אירועים הגורמים לכך שתוצאות הבחירות של ארצות הברית תלויות בקולו של אביה.

העיירה הקטנה ושכוחת האל הופכת בין לילה למוקד לאנשי תקשורת מכל העולם ולמתמודדים לנשיאות על פמליותיהם, כאשר כל אחד מהם בעזרת צוות היועצים המיומן שלו עורך מסע בחירות אישי על קולו של האיש הקטן.

קווין קוסטנר, ללא התדמית הזוהרת הרגילה שלו נפלא בתפקיד האדם הפשוט. הוא גם שותף בהפקת הסרט יחד עם באד ג'ונסון.

Swing Vote
קווין קוסטנר ומדלן קארול
השחקנית הצעירה והמבטיחה מדלן קארול, שאני מניחה שעוד נשמע עליה רבות היא תושבת לוס אנג'לס ו כבר בגיל 3 החלה לדגמן! מאז התגלתה על ידי הסוכנת שלה ועשתה תפקידים קטנים בקולנוע ובטלוויזיה. זהו תפקידה הגדול הראשון ובהחלט מגיעים לה שבחים.

אל צוות השחקנים מתווספים קלסי גראמר כנשיא הרפובליקני, אנדרו בון, דניס הופר בתור הדמוקרט דונלד גרינליף, ניית'ן ליין המגלם את ארט קראמב מנהל הקמפיין של גרינליף שהפסיד כבר בשבע מערכות בחירות, וסטנלי קוץ' המגלם את מרטין פוקס החלקלק, מנהל הקמפיין של הרפובליקנים.

פאולה פאטון היא כתבת הטלוויזיה של העיירה הקטנה, קייט מדיסון, השואפת לתפוס ג'וב בטלוויזיה הממלכתית, וג'ורג' לופז הוא ג'ון סוויני, הבוס שלה שכבר "ראה הכל" ומנהל את תחנת הטלוויזיה המקומית.

מילה טובה מגיעה ליוצרי המוסיקה של הסרט שבחלקה היא מוסיקת קאונטרי, ובחלקה רוק אנ רול. יש בסרט 23 שירים ואפילו שני שירים שקוסטנר היה שותף לכתיבתם (הוא גם שר בסרט עם להקתו Modern West). בין הזמרים שכדאי לציין- דיוויד גילמור ו-The Marshall Tucker Band.

דרמה/קומדיה, ארה"ב,  2008. אורך הסרט: 120 דקות.

קדימון (טריילר) של הסרט

 

כתבות נוספות במדור תרבות
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי תרבות המלצה על סרט: "אולי תתבגר?" (Swing Vote)

-->
Feedback Form