מוצר ירוק - כלים חד פעמיים מתכלים

אם שקלתם את כל האפשרויות ובחרתם בכלים חד-פעמיים, אז דאגו שהם לא יפגעו בסביבה, היום קיימים כאלה

21/07/2009 צוות אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

חד פעמי
צלחת קטנה מבין דגמי כלים חד-פעמיים ומתכלים מבמבוק – צילום: באדיבות חברת מיטב
הטוב ביותר הוא להשתמש בכלים קשיחים, רב-פעמיים, ולשטוף אותם לשימוש הבא. אבל קיימות נסיבות שבהן קשה לעשות את זה, אז אם כבר החלטתם להשתמש בכלים חד-פעמיים, בחרו באלו שאינם מזיקים לסביבה. והפעם זה לא יעלה הרבה יותר, כי המחירים, לדברי חברת מיטב, דומים לאלו של מוצרים מאותו סוג המזהמים את הסביבה.

להפחית את הזיהום הלבן

כיום משתמשים בעולם ביותר מ-400 מיליארד יחידות של כלים חד-פעמיים בשנה (140,000 בכל שנייה) המזהמים מאוד, תופעה שכונתה "הזיהום הלבן". כלים אלה מתחילים להתפרק מבחינה ביולוגית רק 200 שנה לאחר הטמנתם ולא ניתן לשרוף אותם מאחר שגזים רעילים משתחררים מהבערה.

עד היום שמענו על כלים מתכלים מיוצרים מתירס. חברת מיטב החלה לייבא כלים המיוצרים מצמח הבמבוק על ידי חברת קלינטק אמריקנית - איטוור (Eatware).

לכלים החד-פעמיים שעשויים מחומר פלסטי ומקלקר - שניהם מזהמים פוטנציאליים רציניים - היה עוד חיסרון: הם כמעט נמסים בחום או מתקפלים באופן שלא נוח להחזיק אותם. הכלים החדשים עמידים לחום של עד 200 מעלות צלזיוס ועמידים גם לקור שמתחת לאפס. אם יש לכם אירוע בבית והמדיח שלכם קטן מדי ובעל מחזור פעולה ארוך, הכלים החד-פעמיים יכולים לעבור מהמקפיא ישר לתנור.

תהליך ייצור שלא פוגע בסביבה

מרק
קערית למרק חד-פעמית ומתכלה, למקירוגל וגם לתנור – צילום: באדיבות חברת מיטב
השלב הראשון בייצור הכלים החד-פעמיים הוא הוצאת חומר הצלולוז מהצמחים, וחברת Eatware מדווחת באתר האינטרנט שלה שהדבר נעשה ללא שימוש בחומרים כימיים על בסיס כלור או גופרית כנהוג בתהליכי הייצור הדומים לזה. לדברי החברה, לא רק שתהליך זה ידידותי לסביבה, הוא זול יותר כי מחירי הכימיקלים יקרים וגם הטיפול בסילוק הפסולת והשפכים יקר. החברה גם עושה שימוש חוזר בחומרים הנפלטים מן התהליך, בעיקר בנוזלים.

הכלים המוצעים במיטב הם בצבע לבן, גולמי (קרם בהיר) וטרקוטה. ניתן לרכוש בין היתר: צלחות קטנות, מרקיות, מגשים מרובעים, מלבניים ועגולים, לאנצ' בוקס (קערית מחולקת לארוחה) וגביעים לרטבים. הנה מספר דוגמאות של מחירים, לכמות של 25 פריטים:

- צלחות קטנות 7.50 שקל

- מרקיות (900 גרם) 15.00 שקל

- מגשים מלבנים 19.50 שקל

- מגשים עגולים 14.50 שקל

עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי איכות הסביבה מוצר ירוק - כלים חד פעמיים מתכלים

-->
Feedback Form