טקס נעילת המכביה ה-18

טקס הנעילה המרהיב של המכביה ה- 18 התקיים אתמול בערב באמפיתיאטרון בלטרון. שילוב מנצח של נאומים, שירה, ריקוד, ואקרובטיקה

24/07/2009 נהורה שומלי ואלעד אבינועם - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

המכביה ה-18
צילום: אלעד אבינעם, אפוק טיימס

היה זה טקס נעילה ססגוני, מלהיב, יפה, יצירתי ולא שגרתי, שגרם לכל הצופים להתרגשות, התלהבות ושמחה. הקהל הריע, שר, מחא כפיים ועמד על רגליו.

השחיין ג'ייסון ליזאק והשחמטאית יהודית פולגאר נבחרו כספורטאים המצטיינים של המכביה. ליזאק החזיק לפני המכביה בשבע מדליות אולימפיות, ובמכביה הוא שחה את המקצה המהיר ביותר שנראה בארץ אי פעם וזכה בארבע מדליות זהב.

המכביה ה-18
חברי המשלחות מחליפים בניהם מזכרות – צילום: נהורה שומלי, אפוק טיימס

פולגאר מהונגריה מדורגת כ"שחמטאית מספר אחת בעולם" בליגת הנשים, ומדורגת בין 30 השחמטאים הגדולים בעולם. שילוב נאומיהם של נשיא המדינה שמעון פרס, של שר הסברה והתפוצות יורי אדלשטיין, של יו"ר הועד המארגן איתמר הרמן, ושל יו"ר תנועת מכבי העולמית יגאל כרמי בין קטעי האומנות - היה מעולה. נשיא המדינה ציין כי המכביה ח"י (בגימטריה: 18) היא "המכביה הטובה והגדולה ביותר בכל הזמנים".

המכביה ה-18
המשלחת ההודית אשר זכתה במדליית כסף בתחרות הקריקט – צילום: נהורה שומלי, אפוק טיימס
"יתרוננו כעם יהודי היא הרוח הנושבת בנו, והיא המאפשרת את קיומנו וקיום אירוע כזה" אמר פרס. השר יורי אדלשטיין הזכיר בנאומו את גבורת המכבים, את אומץ ליבו של שמשון הגיבור, ואת הרוח המכבית שנושבת בבאי המכביה. הוא הוסיף שתקוותו היא שמשתתפי המכביה יצליחו להביא מדליה אולימפית כבר באולימפיאדת לונדון בשנת 2012.

הכוריאוגרפיה של שוקי הופמן, תומר יפרח, חן נדיר ולינוי סלומיאנסקי הייתה יצירתית וחדשנית. ביצועי הריקודים וריקודי הפולקלור היו מעולים. בטקס הופיעו גם הזמרים בועז מעודה, שירי מימון ודנה אינטרנשיונל.

המכביה ה-18
צילום: נהורה שומלי,אפוק טיימס

אין ספק שהאירוע שתוכנן בקפידה ובוצע בצורה מרהיבה לכל עין, פרט על נימי הרגש העדינים ביותר של כל באי הטקס, שלא מיהרו לעזוב את מתחם האירוע והמשיכו לשוחח ולהחליף ביניהם מזכרות.

בתקווה להיפגש במכביה הבאה.

המכביה ה-18
צילום: אלעד אבינעם, אפוק טיימס

תגיות: מכביה, ספורט
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי בארץ טקס נעילת המכביה ה-18

-->
Feedback Form