רמי לוי של מוצרי החשמל

"תמכור בזול ותמכור הרבה" זה המוטו של אלי פיינה, אחד מהבעלים של המותג זק"ש מוצרי חשמל. המוטו הזה הביא אותו משכונת התקווה לניהול חברה המגלגלת מחזור של למעלה מ 100 מיליון ₪ בשנה

31/07/2009 גלעד סלונים - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

אלי פיינה
אלי פיינה - יושר, עבודה קשה והתמדה נותנים את הפירות - צילום: יח"צ
כשאלי פיינה צריך לבחור נקודה של שינוי בחייו הוא חוזר לשנת 1985, אז הייתה לו חנות פשוטה ברחוב שינקין 32 שבה מכר מוצרי חשמל. יום אחד, די במקרה, הגיעה אליו צוות הבדיקה של תכנית הרדיו "לא בכל מחיר" שחיפשה את החנות הזולה ביותר בתחום מכשירי החשמל. פיינה, שהמוטו שלו היה כאמור למכור הרבה ובזול נתן להם את המחירים מבלי שידע שמדובר בצוות הבדיקה. הצוות נדהם לשמוע את המחירים הזולים ובאותו ערב בישרו לפיינה, שעוד לא הבין את המשמעות של הדבר, שהוא נבחר כחנות הזולה ביותר בארץ. למחר היום אלפים צבאו על החנות שלו ובכל יום בשנה שלאחר מכן רכשו בחנותו מאות אנשים. האירוע הזה הפך את פיינה מבעל חנות קטנה לסוחר בעל שם שמשך תשומת לב ארצית.

היום פיינה הוא הבעלים (50 אחוז) והמנכ"ל של חברת אפעז בע"מ, שהיא הבעלים של המותג 'זק"ש מוצרי חשמל' אשר מייבא לארץ מוצרי חשמל פשוטים כמו: תנורים, מאווררים, קומקומים וכדומה. בנוסף החברה נכנסת עכשיו לשוק המקררים ויש לה נוכחות לא מבוטלת בשוק הכיריים החשמליים. שותפיו בחברה הם שניים מבניו של מייסד החברה עמוס זק"ש- עופר וערן זק"ש, ויחד איתו עובדים בחברה גם שלושה מתוך ארבעת ילדיו (אחד עוד בצבא).

אבל הסיפור של פיינה מתחיל במקום אחר לגמרי - שכונת התקווה בשנות החמישים והשישים של המאה הקודמת. פיינה, בן לסוחר סורי, גדל יחד עם אחיו בתנאים דחוקים לאחר שאביו איבד במשחקי קלפים את כל מה שצבר במסחר. פיינה היה צריך לעבוד למחייתו מגיל צעיר. בתחילה מכר כרפס בשוק התקווה, אבל הרגיש שזה לא מספיק, הוא חיפש לרכוש מקצוע ופנה לתחום החשמל שנמשך אליו מילדות. התקופה הייתה קשה, המיתון הגדול של שנת 66, ופיינה היה רק בן 15. הוא פוטר מעבודתו אצל קבלן בניין בגלל שלא הייתה עבודה ומצא עבודה בשליחויות אצל אדם שיצר רדיו. הוא לא ויתר על חלום המקצוע שלו וכבר אז גילה עקשנות גדולה. הוא התחנן למדריך שלו בנוער העובד שיעזור לו לחזור לעבודתו אצל הקבלן שפיטר אותו אפילו בחינם רק כדי לרכוש מקצוע. המדריך התחנן בשביל פיינה והקבלן הסכים לקחת אותו לעבודה תמורת 4 לירות לחודש. פיינה קפץ על ההזדמנות ותוך שנה כבר ניהל פרויקטים לבד ואפילו גייס לקוחות חדשים.

פיינה התמיד בעבודה קשה ויזמות בלתי נלאית ושמר על יושר מקצועי. הוא מספר על מקום עבודה אחד שבו הפסיד כסף אבל למד שיעור חשוב בעסקים. כאמור התקופה הייתה קשה ופיינה הצעיר חיפש לייצר הכנסות מכל דבר, פעם אחת שכנע לקוחה לעשות שיפוץ בבית שכלל ריצוף. לפיינה לא היה מושג גדול בתחום הריצוף אבל החליט לקחת את העבודה בכל זאת, אבל תמחר אותה נמוך מדי. כאשר בא לשכור קבלן משנה שיעשה את הריצוף גילה כי העבודה תעלה לו הרבה יותר ממה שתשלם הלקוחה. פיינה סיים את העבודה בצורה טובה למרות שהפסיד.

עסקים ומשפחה

נראה שהרבה מהדברים שפיינה עשה בחייו קשורים לאביו. הוא מספר שרק בגיל 40 הבין את החכמה של אביו - עד אז לא ראה אותו הרבה. פיינה עבד קשה למחייתו בניסיון לבנות את עצמו ואביו לא היה הרבה בבית כי לרוב שיחק קלפים. רק בגיל 40, אחרי שכבר ביסס את עצמו בחיים התחיל להכיר את החכמה של אביו. הוא מספר על סכסוך עסקי שהיה לו עם שותפיו שהסתיים בכך שהם היו צריכים לשלם לו סכום של 100,000 ₪. לאחר שקיבל את הסכום, הוא בא להתייעץ עם אביו איך עליו לנהוג. אביו אמר לו להחזיר את הסכום לשותפיו. פיינה היה המום ואמר: "עבדנו על ההסכם הזה כל כך הרבה זמן ועכשיו כאשר קיבלנו את הסכום להחזיר אותו? למה?" אבא שלו השיב: "כשהעסק עובד 100,000 זה סכום לא גדול, אולם אם תיקח אותו השותפים שלך תמיד יזכרו את זה ויהיה ביניכם מטען - זה יכול לפגוע בעסק. אם תחזיר להם את הסכום הם יזכרו את זה לטובה והעסק רק יעבוד טוב יותר". פיינה החזיר את הסכום לשותפיו ואכן הקשר רק השתפר.

אין רווח ללא הפסד

המסלול של פיינה לא היה חלק לאורך כל הדרך והיו לו גם מעידות עסקיות לא קלות, אולם בשונה מאלו של אבא שלו פיינה חזר לעניינים מהר מאוד. הראשונה הייתה בשנת 1994 כאשר הפסיד סכומי עתק בבורסה. מעט זמן לפני ההפסדים אמרה לו אשתו שעליו לצאת מהבורסה ושהרוויח מספיק. פיינה לא הקשיב לה והמשיך עם ההשקעות ותוך חודש הרוויח מאות אלפי שקלים נוספים. כמה חודשים לאחר מכן הפסיד את רוב הונו.

המשבר השני היה בשנת 2003. העסק התרחב וגדל בקצב מהיר והחברה שכרה עוד ועוד מחסנים אולם חברת הביטוח לא חידשה להם את הכיסוי בגלל שלא היו במקום אמצעי כיבוי אש מספיק טובים. כמה חודשים אח"כ, בעוד פיינה ושותפיו מתלבטים מה לעשות, פרצה שרפה במקום שכילתה כמעט את כל הרכוש של החברה.

בשני המקרים פיינה נעמד מיד על הרגלים וחזר למוטו שלו: "לעבוד קשה, לעבוד ביושר" והרים את החברה מחדש. למרות שהצליח בכך, כאשר הוא מדבר על כך נראה שליבו כואב. הוא מאמין שלא יכול היה למנוע את הדברים אבל נראה שזו נקודה רגישה בחייו. אולי בגלל גורלו של אביו שאיבד את רכושו, החשש הזה חי בפיינה ביתר שאת.

אסטרטגיה עסקית

למרות שעיסוקו של פיינה השתנה מעט כאשר הפך מקמעונאי ליבואן וייצרן, המוטו שלו נשאר ללא שינוי מאז תחילת דרכו: "למכור הרבה ולמכור בזול". האסטרטגיה הזו הביאה אותו לייצר את כל המוצרים שלו בסין. השנה הוא סגר את המפעל האחרון שלו בישראל וגם בטורקיה נשארו רק מעט מאוד. הוא אומר שאי אפשר לעמוד בתחרות של המחירים בסין למרות שהוא לא מרוצה מהתמיכה של הסינים בטרור אבל מרגיש שאין לו ברירה בגלל התחרות הקשה. כדי למכור במחירים זולים הוא חייב לייצר שם. לגבי המצב הכלכלי והפוליטי בסין פיינה די שאנן ואינו מרגיש שיש סיכון בכלכלה הסינית. לטענתו, אם מחר יעלו מחירי הייצור בסין, המחיר במערב יעלה בהתאם והביקושים לא יקטנו. הוא אינו מתייחס ברצינות לטענות על הניצול של העובדים הסינים וחושב שזה אפילו תורם להם. אבל מסיפוריו עולים כמה נקודות מעניינות לגבי העבודה בסין.

פיינה מייצר בסין כבר משנת 94 אבל עדיין לא מרגיש לגמרי שקט. לטענתו, בעל המפעל הסיני יכול לרמות אותך בכל נקודה ואתה אף פעם לא יכול להיות שקט. הוא מחזיק מהנדס סיני בשכר גבוה שמפקח על הייצור בסין. כרגע הוא לא מחפש אלטרנטיבות לייצור בסין ונראה שהוא עוצם עין לגבי הסכנות שיש בהסתמכות הטוטלית על סין הקומוניסטית.

אני שואל אותו עם יש סיכוי שהוא ייפול עוד פעם והוא ממהר לענות שלא היה בכוחו למנוע את הנפילות הקודמות שלו. פיינה מספר על הלקחים הפרקטיים שהפיק מנפילותיו כמו לא להמר על יותר מ 5 אחוז מרכושו, לא להיות ללא ביטוח וכדומה. אבל נראה שיש משהו שהוא לא רואה עד הסוף, את האמונה הטיפה מוגזמת בעצמו. פיינה התברך בנחישות אדירה ואמונה עוד יותר גדולה, אשר העניקו לו את הכוח להגיע למה שהגיע בחייו, אבל נראה שלפעמים הנחישות והאמונה האלה מונעים ממנו לראות את תמרורי האזהרה שהחיים מציבים לפניו.

הסיפור של פיינה הוא סיפור יפה, יש בו מסר, והמסר הוא המוטו של פיינה עצמו: "תעבוד קשה, תעבוד ביושר, ותצליח", זה המסר שהוא מבקש להעביר לנו.

כתבות נוספות במדור כלכלה
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי כלכלה רמי לוי של מוצרי החשמל

-->
Feedback Form