חודש של אהבה: מסורת החתונות בתאילנד

לכבוד ט"ו באב ביקש עיתון האפוק טיימס מכתביו ברחבי העולם לספר לנו בקצרה על המסורות הנהוגות במדינותיהם בכל הנוגע לטקס החתונה המקודש, והפעם –חתונה תאילנדית

23/08/2009 מדיסון לי - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

חתונה תאילנדית
חתונה בתאילנד – צילום: Bualong Sebulke, ויקיפדיה
יותר ויותר זוגות בתאילנד מעדיפים לערוך את טקס האירוסין והחתונה באותו היום. טקס האירוסין נערך בבוקר,בעקבותיו נערכים טקס החתונה אחר הצהריים ומסיבת החתונה וקבלת הפנים בערב.

תאריך החתונה נבחר על ידי נזיר המחשב אותו על בסיס יום ההולדת וזמן הלידה של בני הזוג במטרה לבחור יום ממוזל המבשר טובות.

לפני שניתן לערוך את טקס האירוסין, מחוייבים הורי החתן לבקש רשות מהורי הכלה ולשאול על מחיר המוהר. המוהר נקרא בתאילנדית "טונג מון" ("טונג" משמעו זהב, "מון" משמעו אירוסין) וערכו נקבע על ידי מעמדה החברתי של הכלה. באופן מסרותי נהוג לתת כמוהר תכשיטי זהב, מזומנים ולפעמים אף רכוש.

שורשיהם של טקסי החתונה התאילנדית בבודהיזם והם נקראים "רוד נאם סאנג" ("רוד" משמעו לשפוך, "נאם" משמעו מים, "סאנג" משמעו קונכייה). במהלך הטקס הכלה והחתן לובשים זרי פרחים על ידיהם וראשיהם המחוברים יחד.

הוריהם וזקני המשפחה של הכלה והחתן נותנים את ברכתם לזוג הצעיר, הכורעים ברך לידם, על ידי שפיכת מים בין ידיהם של הכלה והחתן הלחוצות יחד. משתמשים בקונכייה מסוג מיוחד כדי לשפוך את המים אל בין ידיהם של הזוג. לעיתים מוזמנים לחתונה נזירים בודהיסטים לשנן כתבים בודהיסטים במהלך הטקס.

נהוג שלאחר טקס החתונה הזוגות אינם נרשמים כנשואים. הטקס הבודהיסטי פעמים רבות נחשב לבעל חשיבות גבוהה יותר מהחוקיות של הנישואים.

כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון חודש של אהבה: מסורת החתונות בתאילנד

-->
Feedback Form