להכנס להריון בקלות

10 דרכים להעלות את הסיכוייך להתעברות

12/10/2009 ג'יימס גודלייט וקימברלי נלי - מיוחד לאפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

להכנס להריון בעולמנו כיום עלול להיות משהו קשה מתמיד. גורמים באורח החיים הלחוץ שאנו מנהלים הופכים את ההתעברות לקשה יותר מכל שלב אחר בהיסטוריה. בשנת 2007 מאמר בשבועון ניוזוויק כינה אי פוריות בשם "בעיה נפוצה, המטרידה קרוב לשישה מליון זוגות אמריקנים". מחקר של יותר מ-18,000 נשים גילה כי "לאחת מתוך שש נשים יש בעיות בכניסה להריון".

כנסיה להריון
כיום, כניסה להריון קשה יותר מתמיד, אולם ישנם קומץ של גורמים שמומלץ ליישם באורך החיים, היכולים לסייע בתהליך – צילום: Photos.com
כמה הרגלים יומיומים עלולים לפעול כנגד התעברות מהירה ובריאה. כדי לזרז את התהליך ההתעברות ולהגדיל את הסיכויים להולדת תינוק בריא, ישנם קומץ של גורמים באורח החיים שיש לקחת בחשבון לפני תחילת הנסיעה לרופא פוריות.

לפניכם רשימה של 10 עובדות בהן ניתן להעזר להפחתת הלחץ, לבניית גוף בריא והתעברות מהירה וטבעית.

עובדה מספר אחת: הפסיקו לדאוג

הרגעות ושמירה על אורח חיים חופשי מלחצים יכול להיות העזרה הגדולה ביותר בדרך להתעברות מוצלחת. שימרו על מצב רוח חיובי והפסיקו לדאוג.

נשים אשר דואגות יתר על המידה בנוגע להתעברות בעלות סיכוי נמוך יותר להתעברות, טוען מחקר שפורסם על ידי האגודה האמריקאית לפוריות.

עובדה מספר 2: המנעו ממתיקים מלאכותיים

דר' לואיס אלסאס, מנהל חקר התורשה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת אמורי, ממליץ כי "נשים בהריון ימנעו ממתקים מלאכותיים". ממתיקים מלאכותיים יכולים "להפריע לגדילת תאי מוח עובריים" ולגרום "להפתחתת שיעור הילודה", לפי האתר Mercola.com, אחת מתופעות הלוואי הרעילות של ממתיק ה- Splenda (המשמש כתחליף לסוכר לחולי סכרת) היא הסיכוי להפלה.

עובדה מספר 3: המנעו מקפאין

שתייה של יותרמ-300 מיליגרם של קפאין יכולה להפחית את הפוריות ב-27 אחוז, לפי האגודה האמריקנית להריון. כוס של 400 מיליליטר קפה בסטרבאקס עלולה להכיל בין 259 מילים גרם עד 400 מיליגרם של קפאין.

יותר מידי קפאין מקושר בגרימת הפלות טבעיות, דיווח New England Journal of Medicine בנובמבר 1999. בהתחשב בפוטנציאל האדיר של תופעות הלוואי של הקפאין, רעיון טוב יהיה המנעות מוחלטת מקפאין.

עובדה מספר 4: התרחקו מקוטלי חרקים

קשה מאוד לחקור את ההשפעה של קוטלי חרקים על הרבייה האנושית, אולם מומחים רבים, כמו קרול סימונטאצ'י, חושדים שקוטלי חרקים מפריעים למערכת ההורמונים והעצבים של התינוקות המתפתחים ברחם. קרול גם מצביעה בספרה "The Crazy Makers" כל העובדה כי מטרתם של קוטלי החקרים היא גם להרוג את החרקים והמטרדים וגם לעקר אותם, שכאמור, כמובן, אינו מועיל.

עובדה מספר 5: המנעו משתיית ואכילת מוצרים העשויים מסויה

המנעות ממאכלי סויה עשוי לעזור לסיכוייכם להתרבות מהירה ובריאה. הפיטואסטרוגנים* של סויה הם שבשים הורמונלים בעלי עוצמה רבה, אומרת סאלי פלון בספרה “Nourishing Traditions".

אישה בהריון
הרגעות ושמירה על כושר יכולים לסייע לך בהתעברות מהירה - צילום: Photos.com
בשנת 2006 Medical News Todayדיווח, "ישנו גוף ספרותי הולך וגדל המדגים את תוצאותיה הפוטנציאליות השליליות [של סויה] על מערכת הרבייה".

עובדה מספר 6: הרחיקו מביתכם רעלים ביתים

מוצרים ביתים רבים מכילים שבשים אנדוקריניים (endocrine disruptors), הקשורים לנזקים במערכת הרבייה האנושית, לפי הסוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב (EPA) וארגון Environmental Working Group in 2003. בדו"ח המדעי של הסוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב דובר על חומצה פרפלואורואוקטנואית (PFOA), כימיכל הנמצא בכלי מטבח מטלפון, חומרים דוחי כתמים, אריזות מזון ומוצרי קוסמטיקה.

ביספנול איי (Bisphenol A), שבש אנדוקרין הנמצא בכלי פלסטיק, בקבוקי פלסטיק, ועטיפות פלסטיק.

פתאלטים (Phthalates) , קבוצה נוספת של שבשי אנדוקרין, אותם ניתן למצוא בשמפו, דאורדורנטים,בשמים, תרסיסי שיער ולק לציפורניים.

אם תמרחו את המוצרים ההלו על עורכם, תאכלו את האוכל הבא במגע עם מוצרים אלו או פשוט תנשמו כל אחד מהמוצרים הללו הם יכנסו לגופכם. כצעד חלופי, ביכולתם לרכוש את חומרי הנקיון והטיפוח הבייתים שלכם בחנויות בריאות וטבע, להשתמש בכלי אכסון מזכוכית ולבשל בכלי בישול ללא טפלון.

עובדה מספר 7: אוכל לא מעובד בשבילה

בתוכנית The Fertility Diet, חוקרים מהרווארד מציעים אכילה של מאכלים לא מעובדים כמו ירקות, קטניות, אגוזים, וזרעים, ולהמנע משומני טרנס ומחלב כחוש כדי להעלות את סיכוייה של אישה להתעבר. נראה כי אוכל מעובד כמו סוכר וקמח עלולים להפחית את סכוייכם להכנס להריון. כולנו יודעים שבחירה באוכל לא מעובד מספק לנו אבני בניין איכותיות לכל מה שגופינו מייצר, כולל הורמוני רבייה. אוכל לא מעובד כולל ירקות, פירות, בשר ללא הורמונים, דגים טריים, ביצים, דגנים מלאים, מוצרי חלב לא מפוסטרים, שמן זית ושמן קוקוס.

עובדה מספר 8: אוכל לא מעובד בשבילו

במאמרה, Eat to Get Pregnant"", התזונאית ויקטוריה גרייבס טוענת כי התעברות עשויה להיות תלויה בכך שבן זוגך יאכל טוב. היא מזכירה כמה מאכלים ורכיבי תזונה היכולים להעלות את ספירת הזרע, תנועתיות הזרע ויכולתו של הזרע לחדור לביצית. רכיבי התזונה כוללים יוד, ויטמין B12, סֶלֶנְיוּם, ויטמין E וחומצות שומן חיוניות. בדומה ל- The Fertility Diet, המאכלים עליהם גרייבס ממליצה לאבות הם מאכלים לא מעובדים ואורגניים, הכוללים חלמוני ביצה, אגוזים, דגנים מלאים, גבינות, פירות, ירקות ובשר. גרייבס גם ממליצה על שתייה מרובה של מים ואכילה בריאה של שומנים.

עובדה מספר 9: שימרו על שינה תקינה ואור שמש

שמירה על השעון הביולוגי במהלך היום יכולה לסייע לכם להעלות את הסיכויים להתעברות. מארי קיטל וד"ר דבורה מצגר, כותבות הספר Stay Fertile Longer, כותבות בספרן שמחסור בשינה יכול להוביל לחוסר איזון הורמונלי ולאי סדירות במחזור, גורמים היכולים "לעכב את הזמן שלוקח להתעבר".

הן ממליצות על שמירה של זמני שינה וערות סדירים במשך שבעת ימי השבוע, ולקבל שעה של אור שמש כל יום, וכן לעמעם את האורות כאשר הערב מגיע.

עובדה מספר 10: פעילות גופני יומיומית

פעילות גופנית יומיומית יכולה לסייע בהתעברות. תרגילים מתונים הראו שיפור של כל תפקודי הגוף, כולל תהליכי הרבייה, לדבריו של ד"ר ג'פרי קינן מהמרכז הדרום מזרחי לפוריות ולכירוגית רבייה (Southeastern Center for Fertility and Reproductive Surgery). לנשים שמנות יש סיכוי נמוך יותר להכנס להריון בטבעיות, לפי המרכז האקדמי הרפואי באמסטרדם (Academic Medical Center in Amsterdam). אחת מהדרכים להמנע מהשמנה היא פעילות גופנית.

_____________________________________________________________________

*** ג'ימס וקים הם תזונאים מוסמכים וממנים אישים העוזרים לאמהות בהריון והורים חדשים בהשגת בריאות תקינה. ניתן ליצור איתם קשר במייל: FitForBirth@gmail.com

או באתרי האינטרנט (אנגלית): GetFitForBirth.com ו- SecretsofPainlessChildbirth.com

הערות:

*פיטובאטרוגנים – צמחים בעלי תכובות טיבעיות הדומות מבחינת מבנן לאסטרוגן של יונקים ואשר הם יכולים לחקות את פעולתו בגוף)

הכתבה המקורית באנגלית
כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון להכנס להריון בקלות

-->
Feedback Form