נשים למנהיגות

כנס נשים ראשון המיועד למנהיגות צעירות ולנשים מובילות שארגנה נעמת הצעירה הוקדש לדיון על קידום הנשים בישראל

05/12/2009 נהורה שומלי - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

כנס נשים
חברות בפנאל: גב' מירב מיכאלי, חכ' אורית זוארץ, חכ' ציפי חוטובילי, גב' אפרת שפרוט, גב' בהייה ג'ובראן-קסיס – צילום: ישראל סאן בע"מ
כנס ראשון מסוגו שכותרתו הייתה "עבודה - לא שוק: כנס לצעירות הפועלות לשינוי", והתקיים ב-26 בנובמבר בתל אביב, הוקדש כולו לנשים צעירות הפועלות למען קידום נשים. הכנס נערך מטעם "נעמת הצעירה", קבוצת פעולה המאגדת מנהיגות צעירות מכל רחבי הארץ. הקבוצה משלבת למידה ופעולה במסגרת ארגון נעמת לשם קידום מודעות לנושאים מגדריים ועשייה חברתית, העצמת נשים בתחומי עשייה ותעסוקה, ושמירה על זכויות נשים עובדות.

בכנס השתתפו ח"כ אורית זוארץ, יו"ר השדולה לשלוב וקידום נשים ואמהות בעולם התעסוקה. ח"כ ציפי חוטובלי, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה של הכנסת, גב' אפרת שפורט, מנכ"לית עלם - עמותה לנוער במצוקה, השר יצחק הרצוג, שר הרווחה והשירותים החברתיים, עו"ד טליה לבני, יו"ר נעמת. נשים מכל הקשת הפוליטית והחברתית, נציגים מכל אגודות הסטודנטים של האוניברסיטאות והמכללות.

עו"ד אורלי ביטי, בת 50, סגנית יו"ר נעמת והיוזמת של הרעיון נעמת הצעירה, פתחה את הכנס בשאלה "למה צעירות?", ותשובתה הייתה: "אנו חיים בתרבות ושיח האומר שאם אתה צעיר הכול אפשרי. במציאות הרבה נשים צעירות ומוכשרות הגיעו לנקודת הזינוק ושם הן נעצרות. מחקרים מראים שבין הגילאים 29-40 מתפתח פער בין גברים לנשים בשכר, בעבודה ובמשרות. אנו שואלות למה זה קורה שהפערים נפתחים?" עו"ד ביטי טוענת שהחברה מפסידה כמחצית מכוח העבודה שלה, שהוא נשים, וכן את מגוון הרחב של הנושאים שגברים לא מגיעים אליהם.

יצחק הרצוג ואורלי ביטי
יצחק הרצוג, שר הרווחה והשיכון ועו"ד אורלי ביטי ס.יו"ר נעמת - צילום: ישראל סאן בע"מ
בראיון אישי ל"אפוק טיימס", אמרה עו"ד ביטי שגם כיום קיימת אצל הנשים ההתלבטות בין קריירה למשפחה, והנשים מרגישות שהן לבד בהתמודדות שלהן בנושא. בקורס מנהיגות צעירות שיזמה ביטי במסגרת נעמת הצעירה היא מבקשת להנחיל לדור הבא כלים להתמודד כאישה בנושאים אוניברסליים ונטולי גיל. לדבריה, הלימודים האקדמיים הם הפרמטר האחרון בחשיבותו שלפיו הנשים נמדדות בשוק העבודה. כשאישה הולכת לראיון עבודה ההיא קודם נמדדת לפי הדימוי הנשי (המראה החיצוני שלה, מצבה המשפחתי וכו') ופחות לפי כישוריה האקדמיים או המקצועיים.

ביטי סבורה שהתפיסה הפמיניסטית מאמינה שתפיסת הפרט היא גם ציבורית, ואנו לא יכולים להרשות לעצמנו להתעלם מהפרט. התמודדות של האישה בניסיון לשלב בין הקריירה למשפחה היא לא רק בעיה פרטית אלא גם ציבורית ויש לה השפעה על כלל החברה.

נשים שרוצות להשפיע – תגובות לקורס למנהיגות צעירות


תמר שחורי, 28, הייתה בעבר יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת באר שבע. "הקורס היה שילוב של הרצאות והעצמה אישית. הערך המוסף הוא שקיבלנו במה רחבה לפתח יזמות לנשים צעירות שלא יכולנו לקבל במקום אחר, כולנו נשים בתפקידים מובילים בחברה וחשוב לתת מקום לנשים ולחשיבות הנושא".

 היא מוסיפה כי "הקורס נתן כלים להתמודדות בקריירה ובמשפחה. חשוב שתהיה מודעות לנושא המגדרי וחשוב להסתכל בראי החברתי. היום הנושא המגדרי עדיין סמוי מהעין ואין שוויון בין נשים לגברים. כשהייתי באוניברסיטה, למדתי פוליטיקה וממשל. נושא המגדר תמיד נידחק ורק כשרציתי להיות יו"ר האגודה נתקלתי בשיוינייזים.

אורלי יהושע ,38, עובדת באגודה למען החיל, נשואה ואם לתאומים בני תשע. "הגעתי לקורס די במקרה, דרך חברה", היא מספרת. "בקורס גיליתי נשים מכל המגזרים והדתות. חוויתי כאן הרגשת ביטחון עצמי, וקיבלתי כיווני מחשבה שיאפשרו לי להתפתח במקום העבודה שלי". היא סבורה שהקורס מקנה כלים שיסייעו לנשים להצליח בתקשורת ובפוליטיקה. "חשוב שאישה תביע את דעתה, גם אם היא נוגדת את דעתו של הבעל או הבוס. אסור לה לפחד להביע את דעתה. אני רוצה להגיע למקומות שאפשר להשפיע".

נאווה סאיה, 28, עלתה לארץ מאירן בשנת 1998. לסאיה יש תואר ראשון במשאבי אנוש ותואר שני במשפטים. היום היא עובדת בעירייה בתפקיד זוטר. "קשה מאוד לזוז בתפקיד. מפחיד לעזוב, זה מרתיע. אני רוצה תפקיד ניהולי, שתהיה לי בו השפעה, להביע את הדעה שלי ולשנות. לפני הקורס לא ידעתי כמה כוח יש לנשים, חיים רק פעם אחת, ולא חייבים לחיות לפי הנורמה".

בהייה גו'בראן, בת 31 מריינה, ישוב ערבי ליד נצרת, עושה כעת השלמות לדוקטורט במדעי המדינה בחיפה ואחראית אקדמית בנוער העובד והלומד במסלול האקדמי הבלתי פורמלי של הקו הערבי. "הפכתי להיות מנהיגה בלי שאדע. האמהות אמרו לבנות שלהן לכו לקן של בהייה כדי שתלמדו להיות מנהיגות. דרך תנועת הנוער צמחה המנהיגות. בחברה הערבית זה לא מקובל שאישה תהיה מנהיגה. כולם גברים.

 בעבודה שלי יש 30 גברים ואני האישה היחידה. אישה שישנה מחוץ לבית בהרים וביערות ואחראית על 50-100 ילדים. ההורים סומכים עלי ומאשרים לילידים שלהם לצאת איתי. אני מקווה להיות במקום של קבלת החלטות וזה התגבש דרך הקורס. אני שואפת להגיע לעמדת כוח שדרכה אוכל לחזק את החברה הערבית, להיות האישה הערבייה הראשונה במדינה שיכולה להזיז דברים ולהגיע לכנסת. אם נקדם את החברה הערבית זה יתרום לשוויון".

נורית חג'אג' הייתה מנכ"לית הקשת הדמוקרטית המזרחית והיום היא מנחה בקבוצות המנהיגות בנעמת. "יש כאן קשת רחבה מאוד מכל המגזרים: ערביות, יהודיות, שכירות ועצמאיות, עם השכלה ובלי השכלה, מהכפרים הערביים, מרחובות ומנהרייה. נשים מחפשות מקום להשפיע, נשים שמחפשות מקום לפעול פחות ממקום רדיקלי, פחות דגלים וסיסמאות. נעמת נתנה להם מקום לפעול ופתחה להם את הדלת. שוק העבודה לא בטוח ומאיר עיניים לנשים", אמרה חג'אג'.

ד"ר רלף הקסל, מנכ"ל קרן פרידריך בישראל, ציין בכנס את חשיבות של הפעילות להעצמת נשים למנהיגות ושתכנית דומה קיימת גם בגרמניה.

ד"ר אורלי בנימין, מרצה בכירה במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בתכנית מגדר באוניברסיטת בר- אילן הרצתה על השינוי המתרחש היום העבודה והמעבר לעבודות קבלן וההשפעה על הביטחון והשעבוד לעבודה.

השר יצחק הרצוג, אמר בכנס שהוא מקווה שיותר תפקידי מפתח ימלאו נשים, והוא מעריך מאוד את הפרויקט של נעמת הצעירה. לדבריו יש היום יותר ויותר נשים בתפקידם בכירים במשק, ומשיחות שלו עם עמיתים מארגונים רבים הוא חש ש"יש ריח של שינוי ויש השפעה לכך שרואים שזה קורה מול העיניים". עוד הוסיף השר שיש פוטנציאל נפלא לשינוי ולמהפכה חברתית "אני מוכן להיות לעזר".

בהמשך הכנס התקיים פאנל בהנחיית מירב מיכאלי שדנו בו על מצב העבודה של הנשים בשוק העבודה. עו"ד אפרת שפרוט אמרה שהיא מתקרבת לגיל 40 ועדיין נעזרת כלכלית בסוף החודש בהורים.

ח"כ העו"ד ציפי חוטובלי אמרה כי "יש חסמים בלתי נראים. החסם המרכזי הוא שעות העבודה הרבות שהם אנטי-משפחתיות". היא הוסיפה כי "שוק העבודה היום לא מאפשר לנהל חיי משפחה". היא ביקשה להחזיר את שוק העבודה לשפיות, ואמרה שהפוליטיקה נתפסת כמסלול הסגור בפני נשים, ובמיוחד נשים דתיות וצעירות. הממשלה בישראל היא ממשלה של גברים. "אם הנשים היו מחלקות את התקציב המצב היה אחרת".

ח"כ אורית זוארץ סיפרה: "כשנבחרתי לכנסת ראיינתי עוזרות פרלמנטריות. אחת מהן הייתה נעולה. היא אמרה שהיא מוגבלת כיוון שהיא אם לשני ילדים קטנים". עצם העובדה שהיא אם גרמה לאותה אישה להרגיש מוגבלת.

עו"ד טליה לבני, יו"ר נעמת, ציינה שיש להיאבק על קיצור יום העבודה, הגדלת השכר, חופשת הלידה, ועל הכרת שעות העבודה מהבית. היא סבורה שפעמיים בשבוע צריך לסגור את המשרדים ולבטל את הפערים בשכר בין גברים לנשים.

עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי בארץ נשים למנהיגות

-->
Feedback Form