הסלמה בדרום: מטח פצצות מרגמה נורה לעבר מועצה אזורית אשכול

על רקע ההתנגשויות בין תושבי עזה לחיילים מצריים ועל רקע ההודעה על פריסת מערכת כיפת הברזל, שוגרו פצצות מרגמה מרצועת עזה למועצה אזורית אשכול

07/01/2010 גדעון בלמקר - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

ירי פצצת מרגמה
חבר החזית העממית משגר פצצת מרגמה במהלך אימון ברצועת עזה - צילום: Saud Khatib/AFP
היום, יום חמישי, נורו שני מטחים של פצצות מרגמה לעבר מועצה אזורית אשכול. עשר פצצות מרגמה נורו אל עבר ישראל במספר מטחים שונים ורקטת קסאם נורתה אל עבר אשקלון

המתח הראשון נורה סמוך לשעה שמונה בבוקר, והשני בשעה תשע וחצי. מתח פצצות המרגמה מגיע לאחר שבוע שאופיין בהתגברות הירי מהרצועת עזה, כולל רקטה אחת שנורתה לעבר נתיבות.

בתגובה לירי הרקטות מוקדם יותר השבוע, תקף חיל האוויר שתי מנהרות בצפון ובדרום רצועת עזה. המנהרות, שנחפרו במרחק של כקילומטר מגדר הביטחון, נועדו להחדרת מחבלים לשטח ישראל לביצוע פיגועים נגד אזרחים ישראליים או חיילי צה"ל. כלי התקשורת הפלסטינים דיווחו על 4-3 פצועים באורח קל עד בינוני כתוצאה מהתקיפה. על פי דיווח אחר נפגעו שלושה פעילי הזרוע הצבאית של חמאס גדודי עז אלדין אלקסאם.

מול האיומים הגוברים, צה"ל משפר את מוכנותו מול האיומים מרצועת עזה. אתמול, הודיע צה"ל כי הושלם שלב הניסויי במערכת כיפת הברזל והיא תיקלט בגדוד ייעודי שהוקם לשם כך בחיל האוויר.

במקביל, אלוף פיקוד המרכז, יואב גלנט, אמר בסיור שנערך אתמול עם ראשי המועצות המקומיות באזור כי בצה"ל מתכוננים לקבל את פני הרעה. מטרת המפגש לעמוד מקרוב על אורח החיים של התושבים בעקבות מבצע "עופרת יצוקה". מפקד הפיקוד אמר בתחילת המפגש כי: "חשוב שנעריך מקרוב את משמעות השקט הביטחוני לתושבים. שקט המאפשר לתושבי המקום פיתוח תשתיות, פיתוח חקלאי ושגשוג כלכלי". בסיכום הביקור אמר מפקד הפיקוד: "כשמסתכלים שנה לאחור אפשר להגיד שבהתייחס למטרות שהוצבו לנו - מטרות המבצע הושגו. נוצר סדר חדש - לא הייתה לנו תקופה כזו שקטה בעשור האחרון. יש לשים לב שהאופק עדיין לא בטוח ואנו מתכוננים לקבל פני רעה באם תתחולל.

בנוסף לכך, ארעו עימותים אלימים בין פלסטינים לחיילים מצריים בגבול רפיח, בהם נהרג חייל מצרי אחד ופלסטינים רבים נפצעו. לדברי אתר החדשות Pal today, המזוהה עם שלטון החמאס בעזה, השלטון מצרי הביע את חוסר סבלונותו מההתנגשויות האלימות ואמר כי יפעל ביד קשה.

עוד פרסם האתר כי ההתנגשויות החלו לאחר שנמנעה כניסתה של שיירת פעילים, שההתה באותו מזן באל עריש, שניסתה להיכנס לעזה יחד עם ציוד הומניטארי. משלחת הפעילים, מארגון ויוה פלסטינה, כוללת חבר פרלמנט בריטי ומספר חברי פרלמנט טורקים. לאחר שהמשלטונות המצריים הודיעו על כל שלא כל כלי הרכב של הארגון יורשו להיכנס לעזה, החלו המפגינים להתפרע ולהתבצר. המחאה של הפעילים ההומניטארים הפכה במהרה לכדור שלג, אליו הצטרפו פלסטינים רבים שמחו על בניית גדר ההפרדה בגבול עזה – מצריים, חומה שאמורה להתמודד עם תעשיית המנהרות וההברחות העזתית.

עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי בארץ הסלמה בדרום: מטח פצצות מרגמה נורה לעבר מועצה אזורית אשכול

-->
Feedback Form