הפינה המשפטית: דיני עבודה – זכויות עובד ועובדת

והפעם תשובות על שאלות בנושאים: חלוקת בונוס, הריון, אש"ל, חוזה עבודה ופירוק חברה

08/02/2010 אתר הפורומים המשפטיים - lawforums.co.il
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

משפט
צילום אילוסטרציה: photos.com
חלוקת בונוס

שאלה: לפני יומיים פוטרתי מעבודתי. כחלק מהחוזה שלי ישנו בונוס שנתי המחולק למנהלים בחברה וזאת על פי מטרות הנקבעות בתחילת השנה. כאשר פניתי למנהלת משאבי אנוש לדעת האם יינתן לי הבונוס על שנת 2009, תשובתה הייתה כי לשם קבלת הבונוס עליי לעבוד בחברה בזמן חלוקת הבונוס. (כאשר החלוקה נעשית בסביבות מרץ-אפריל 2010). על פי חוזה העסקה שלי רשום כי בונוס יינתן על פי מדיניות החברה.

האם נכון הדבר כי ישללו ממני הטבה שלשמה עבדתי?

עו"ד לילך אקרמן: אכן על פניו נראה כי אתה צודק וכי מגיע לך בונוס בגין תקופה שבה עבדת. מדיניות החברה זה משהו כללי וניתן גם לטעון כי זוהי המדיניות באשר לקביעת הבונוס באם יחולק או לא, אך באם נקבעו היעדים ונקבע כי יחולק ואין סעיף הקובע כי עליך לעבוד בזמן הקבלה של הבונוס בפועל אז זה בעצם חלק מהשכר המגיע לך שהתגבש בסיום 2009 והמועד לפירעונו הוא מרץ-אפריל.

הריון

שאלה: אני עובדת 5 שנים בחברה אשר עומדת בפני צמצומים בחודש הקרוב. אני בהריון בחודש הרביעי. במידה שמפטרים אותי עקב הצמצומים - מהם התשלומים המגיעים לי על פי חוק? והאם בכלל מותר לפטר אותי עקב הצמצומים?

עו"ד שי בן נתן: אם את עובדת למעלה משישה חודשים במקום העבודה, המעסיק לא יכול לפטר אותך ללא קבלת אישור מהממונה על חוק עבודת נשים במשרד התמ"ת. גם אם מקום העבודה נסגר או עומד בפני צמצומים.

מה החוק לגבי אש"ל?

שאלה: האם מחובת המעביד לשלם הוצאות על מזון כאשר העובד נמצא כל היום מחוץ למשרד ואין לו אפשרות אלא לקנות לעצמו מזון? מה החוק לגבי החזר הוצאות מסוג זה?

עו"ד דרור חייק: אין חוק לגבי זה. מה שקובע זה מה שסיכמת עם המעסיק בחוזה ביניכם, ואם לא סיכמת - אינו חייב לשלם. ישנם ענפים כדוגמת ענף הבנייה בהם על פי ההסכם הקיבוצי המעסיק מחויב לשלם אש"ל (כלכלה).

תקינות חוזה עבודה

שאלה: מה קורה אם חתמתי על חוזה עבודה בו נאמר שאסור לי לעבוד במקום עבודה נוסף (לאו דווקא באותו התחום) ללא אישור המעביד? אמנם החתימה הייתה מתוך ידיעה אך בלי הרבה ברירה כי זה החוזה הסטנדרטי עליו חותמים המועמדים לאותו תפקיד. האם זה נקרא סעיף הנוגד את תקנת הציבור והוא בטל או משהו דומה, או שהוא תקין ועלי לקבל את האישור המדובר?

עו"ד דרור חייק: הסעיף תקין, אינו נוגד את תקנת הציבור ומרגע שהסכמת לו - אתה מחויב לנהוג על פיו - חוזים יש לכבד.

יחד עם זאת, במידה שעבודתך השנייה איננה באותו תחום, אין חשש לתחרות, אין חשש להפרעה של עבודתך שם על עבודתך אצל המעסיק השני - אין למעסיק סיבה להתנגד. אני מציע שתפנה אליו ותקבל את אישורו.

אם לא יסכים - תמיד עומדת לך הזכות להתפטר ולעבוד היכן שתרצה. בסופו של דבר מותר למעסיק לחשוב שעבודתך במקום אחר תשפיע על עבודתך אצלו וזכותו להתנגד לכך - בדיוק כפי שזכותך לעבוד במקום שלא מטיל כאלו איסורים. זה נקרא חופש החוזים - אתה לא חייב להתחייב על כלום, אבל מרגע שהסכמת וחתמת - אתה מחויב.

מפרק חברה/נאמן

שאלה: למעסיק שהוא פושט רגל מונה כונס נכסים. במהלך ארבע שנים החליף המעסיק חמש פעמים את שם החברה. פניתי למוסד בתביעה לתשלום 12 חודשי משכורת + פיצויים והמוסד מבקש פירוק חברות. מנתונים שאספתי ברשם החברות אין בעלי מניות למעט המעסיק עצמו שהוא בכינוס נכסים.

1. מדוע הכונס בעצמו אינו מפרק את החברות?

2. האם יש דרך לקבל את הזכויות המגיעות מבלי לפרק את החברה?

3. מה ההבדל בין מפרק לבין נאמן חברה?

עו"ד שי בן נתן:

1. תפקידו של הכונס אינו לפרק את החברה אלא לאסוף את נכסיה ולשמור עליהם עד הפירוק, אם בכלל. ההליך נועד בעיקרון לשמור על הזכויות בנכסי החברה אל מול הנושים עד לפתרון הבעיות מול הנושים או שימשיך עד לפירוק החברה. הליך כינוס והליך פירוק הם הליכים שונים.

2. על מנת לקבל את זכויותייך מהחברה עליה להיכנס למצב פירוק. באין פירוק הביטוח הלאומי לא ישלם את חובותיה של החברה.

3. מפרק תפקידו לאסוף את נכסיה של החברה, לשלם את חובותיה לנושים ובסיום להביא לסגירתה של החברה. נאמן החברה ממונה על ידי בית המשפט והוא מנהל את החברה מטעם בית המשפט ומעביר לבית המשפט דיווחים על התנהלותה בתקופת הקפאת ההליכים של החברה.

*האמור לעיל לא מהווה תחליף לייעוץ משפטי ו/או הכוונה משפטית. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ואחריותו בלבד.

*עורכי הדין שהשיבו מנהלים את פורום דיני עבודה באתר הפורומים המשפטיים

כתבות נוספות במדור כלכלה
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי כלכלה הפינה המשפטית: דיני עבודה – זכויות עובד ועובדת

-->
Feedback Form