ה-iPad נתפס במארב של רשות המסים בנתב"ג

סוכני המכס המתינו לישראלים שרכשו את המכשיר החדש של אפל בחו"ל

13/04/2010 איל לוינטר - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

אייפד
חייך, נתפסת. במעבר במכס יש לשלם 16 אחוז מס על האייפד - צילום: Spencer Platt/Getty Images
למי שחשב לרכוש את מכשיר ה-iPad (אייפד) בארה"ב ולהביאו לארץ מבלי לשלם עליו מס נוסף מצפה הפתעה. סוכני מכס נתב"ג עקבו אחר השקתו של האייפד בארה"ב שסחפה מאות אלפי קונים, ביניהם ישראלים רבים, והמתינו לשובם לארץ.

וכך בשבוע שעבר נתפסו בנתב"ג חמישה נוסעים שלא הצהירו על מכשירי האייפד שהביאו ועברו במסלול הירוק הפטור ממס. שני מכשירים כבר הוחזרו לנוסעים לאחר ששילמו עליהם מס בגובה 16 אחוז, ובנוסף קנס בגובה המס (16 אחוז) ובסיכום הכללי נאלצו "המבריחים" לשלם מס בגובה 32 אחוז.

באגף המכס מציינים כי 15 נוסעים הצהירו על מכשיר האייפד שהביאו, בעברם במסלול האדום. האייפד נמכר בארה"ב במחיר שנע בין 499 דולר לדגם הבסיסי, לבין 829 דולר לדגם מתקדם. מי שמצהיר בנתב"ג על מכשיר האייפד שרכש בארה"ב ועובר במסלול האדום ישלם 16 אחוז מס ממחיר הרכישה, ובחישוב פשוט בין 300 לבין 500 שקל.

לפי הערכות יגיע האייפד לארץ באופן רשמי לקראת סוף השנה, אך הדבר לא מונע את מכירת המכשיר באופן לא רשמי, כבר עכשיו. נכון לכתיבת שורות אלו 53 מכשירי אייפד מוצעים למכירה באתר יד2 נוסף על מכשירים שמוצעים למכירה באתרים אחרים. את המכשיר מציעים למכירה ישראלים שרכשו אותו בארה"ב במטרה למכור אותו בארץ ברווח נאה. לכן, אם מישהו חשב לרכוש את המכשיר גם מבלי לטוס לארה"ב, גם בזול וגם מבלי לעבור במכס, אז כדאי שידע שמחיר הפתיחה לרכישת מכשיר אייפד בסיסי עם זיכרון 16GB באתר יד2 עומד על כ-3400 שקל, קצת יותר מ-60 אחוז ממחירו בארה"ב (499 דולר).

כ-200 ישראלים נתפסו במבצע "אביב פורח"

למרות ניסיונות סוכני המכס לתפוס המוני מבריחי אייפד ישראלים שחוזרים מחו"ל, הנתפסים השכיחים ביותר הם דווקא מבריחי סיגריות ואלכוהול.

כ-200 ישראלים ששבו בתחילת חודש אפריל מנופש בחו"ל נתפסו באולם הנוסעים בנתב"ג במה שכונה מבצע "אביב פורח", כשברשותם רכוש שעליו לא הצהירו כחוק. דווח כי בין הנוסעים שנתפסו היה קצין בכיר בצה"ל, שניסה להבריח מאה חולצות של "גאפ".

בין הסחורות שנתפסו: שעוני RADO; תכשיטים משובצים אבנים יקרות; על גופו של אחד הנוסעים נתפסו יהלומים מלוטשים; טלפונים סלולאריים; מותגי הלבשה בכמות גדולה, בהם מותגי הלבשה החשודים כמזויפים; וההברחה הנפוצה - סיגריות ואלכוהול, מעל כמות הפטור.

כתבות נוספות במדור כלכלה
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי כלכלה ה-iPad נתפס במארב של רשות המסים בנתב"ג

-->
Feedback Form