אחמדיניג'אד יגיע לוועידת האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני בניו יורק

מנהיג איראן צפוי להתנגד לזכותה של ישראל ליכולת גרעינית

30/04/2010 ג'נביב לונג - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

אחמדינג'אד
אחמדינג'אד נואם במושב הפתיחה של כנס בן יומיים לפירוק הנשק הגרעיני בחסות טהרן ב-17 אפריל 2010 – צילום: Behrouz Mehri /AFP/Getty Images
נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד צפוי להגיע לועידת המדינות החתומות על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני בארה"ב . הוועידה בראשות ארה"ב תחל ביום שני.

לפי ארגון "המועצה ליחסי חוץ" האמריקני, דיפלומטים צופי כי תהיה לו אג'נדה משותפת עם מצרים.

אחמדינג'אד צפוי לקרוא תיגר על ארצות הברית ובעלות בריתה המערביות, ולהאשים אותן בניסיון לשלול ממדינות מתפתחות טכנולוגיה גרעינית, תוך שהן עוצמות עיניים כלפי היכולת הגרעינית של ישראל.

189 מדינות חתמו על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני. הוועידה האחרונה של המדינות החתומות התכנסה בשנת 2005, אז לא הגיעו המדינות להסכמה סופית עם מצרים, איראן ומדינות נוספות על ההצהרה הסופית.

בשנת 2003 צפון קוריאה פרשה מהאמנה ופתחה בניסויים גרעיניים.

בשיחה עם רויטרס, שגריר מצרים באו"ם מג'ד עבד אל-עזיז הדגיש כי יש צורך באזור נקי מגרעין, וללא נשק, ולא משנה באיזו ארץ מדובר. עבד אל-עזיז הוסיף שחשוב לא להתמקד אך ורק באיום הגרעיני מצד איראן.

הצלחה בהתמודדות עם איראן, אמר לרויטרס אבד אל-עזיז לרויטרס, תהיה תלויה במידה רבה באופן שבו אנו מתמודדים בהצלחה עם הקמת אזור נקי מגרעין במזרח התיכון. "אנו מסרבים לקיומו של נשק גרעיני... בין אם זה באיראן ובין אם זה בישראל", אמר.

עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי עולם אחמדיניג'אד יגיע לוועידת האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני בניו יורק

-->
Feedback Form